Občan > Aktuality > 2010

Český Krumlov má nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách

aktualizováno 13.04.2010

Internetové stránky města Český Krumlov uspěly v soutěži Zlatý erb 2010 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Město Český Krumlov bylo oceněno zvláštní cenou ministra pro místní rozvoj České republiky za nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách. Z rukou náměstka ministra Jiřího Koliby převzali cenu starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička a vedoucí Destinačního managementu města Český Krumlov Libuše Smolíková. Do celostátního kola soutěže byly nominovány také webové stránky města pro občany nebo elektronická služba mapového portálu s funkcí Street View. V říjnu loňského roku získala prezentace města Český Krumlov a Oficiální informační systém Český Krumlov první místo v kategorii Multimédia v rámci 16. ročníku Tour Region Film festivalu.

„Jako starosta Českého Krumlova jsem rozhodně rád, že naše město bylo oceněno. Málokdo si uvědomuje, kolik práce a kolik pracovníků stojí za jednotlivými projekty. Všem těmto osobám patří můj velký dík. Věřím, že i do budoucna budou webové stránky města výraznou inspirací a servisem pro turisty a návštěvníky města, a občanům a obyvatelům nabídnou maximální informační oporu a usnadní jim styk s městským úřadem," sdělil Luboš Jedlička.

Fotogalerie z předávání cen

Oceněná turistická prezentace - stručný popis

Turistická prezentace města Český Krumlov poskytuje důležité informace především návštěvníkům města (www.ckrumlov.cz/turista). Na těchto stránkách naleznou návštěvníci stránek mimo jiné základní informace o Českém Krumlově, historii města a regionu, informace o dopravě, ubytování, stravování a kultuře, nabídku turistických atraktivit (památky, muzea, galerie...), programů a služeb nebo fotogalerii.  Za zmínku z elektronických služeb stojí například Databáze akcí, Katalog ubytování, Fotogalerie, Mapový servis nebo Webová kamera. Webová prezentace je kompletně přeložena také do německého a anglického jazyka. Ročně stránky navštíví přes 2,3 miliónu uživatelů. Český Krumlov uspěl v soutěži již v roce 2001, kdy Oficiální informační systém Český Krumlov získal hlavní cenu v kategorii nejlepší webová stránka regionu.

„Webové stránky patří v dnešní době mezi nejefektivnější nástroje prezentace turistických destinací a nejvyhledávanější zdroje informací. Tohoto trendu jsme si vědomi a snažíme se, aby zde návštěvníci našli vše, co jim Český Krumlov a okolí nabízí a co by při svém pobytu mohli potřebovat. Vedle aktuálnosti informací je důležitý i rozvoj nových aplikací, které umožňují vyšší uživatelský komfort," doplnila vedoucí Destinačního managementu města Český Krumlov Libuše Smolíková.

Statistika návštěvnosti - web města Český Krumlov

Webové stránky města Český Krumlov v roce 2009 navštívilo více než 844 tisíc unikátních návštěvníků a zobrazilo více než 6 milionů stránek. Internetoví uživatelé průměrně tráví na webu města Český Krumlov při jedné návštěvě téměř 4 minuty. 

O soutěži Zlatý erb

Soutěž o nejlepší webové stránky měst a obcí vyhlašuje Sdružení Zlatý erb. Letos se jedná již o 12. ročník. Osobní záštitu nad soutěží převzal  Jaroslav Chýlek, náměstek ministra vnitra pro informatiku. Nad cenou o nejlepší elektronickou službu převzal osobní záštitu prezident Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal. Krajská kola vyhlašují kraje ČR. Soutěž je pořádána pod záštitou Asociace krajů České republiky, ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, sdružením Český zavináč, Svazem měst a obcí ČRportálem Města a obce online a konferencí ISSS. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích České republiky. Zlatý erb byl oceněn jako finalista světové soutěže Stockholm Challenge Award.

Více informací o soutěži Zlatý erb je zveřejněno na http://zlatyerb.obce.cz/

Přehled ocenění města Český Krumlov