Aktuality > 2012

Český Krumlov patří mezi 16 nejmalebnějších městeček světa

Americký magazín Budget Travel, který nabízí praktické rady pro cestovatele, udělal v nedávné době cestovatelský průzkum. Redaktoři magazínu měli za úkol najít ta nejmalebnější města s krásnými výhledy, okouzlujícím šarmem a atmosférou starodávných časů, která jsou zároveň snadno dostupná.  

Český Krumlov mezi 16 nejkrásnějšími městečky světa

Náročné požadavky splnilo celkem 16 městeček, mezi nimiž se ocitl i Český Krumlov a zařadil se tak do společnosti skvostů jako jsou např. město Eze na Francouzské riviéře nebo vesnička z filmu Heidi - Wengen ve Francii.

Český Krumlov je v článku popisován jako jedno z nejstarších měst České republiky, rozkládající se pod hřebenem Blanského lesa. Dominantou města na seznamu světového dědictví UNESCO je zámek Český Krumlov, který je po Pražském hradě nejrozsáhlejším zámeckým areálem v ČR. Zahrnuje 40 historických budov a paláců, zámeckou zahradu, unikátní Otáčivé hlediště a zámecké barokní divadlo. Zmíněné jsou i proslulé křivolaké uličky starého města lemované krásnými gotickými, barokními i renesančními domy, které se staly domovem významného počtu muzeí, galerií, kaváren a útulných pensionků.

Toto ocenění podtrhuje jedinečnost Českého Krumlova v mezinárodním měřítku a zve cestovatele z celého světa k jeho návštěvě. Návštěvnost on-line verze magazínu je necelý 1 milion unikátních návštěvníků měsíčně.