Aktuality > 2017

Zámecká slavnost vína nabídne 300 vzorků vína

V sobotu 25. listopadu nabídne Festival vína Český Krumlov® oblíbenou Zámeckou slavnost vína. Návštěvníci degustační a prodejní přehlídky vín se od 14:00 - 22:00 hod. v Zámecké jízdárně mohou těšit na degustaci 300 vzorků vín z Čech, Moravy, Německa, Rakouska, Maďarska, Itálie, Francie, Černé hory a Chile.

Festival vína Český Krumlov Kromě tradičních hvězdných vinařství Volařík, Reisten či Sonberk se do Zámecké jízdárny opět po roce vrátí Zámecké vinařství Bzenec, které získalo titul Vinařství roku 2015 a Vinař roku 2016 či vinařství Vinselekt Michlovský. Organizátoři představí také několik nových rozvíjejících se vinařství, jako je např. vinařství Nepraš z Pavlova, vinařství Púrynky z Velkých Bílovic, ze zahraničních pak např. vinařství Neustifter a Schuckert z nedalekého Weinviertlu. Ze zahraničních vín budou moci návštěvníci ochutnat také vína z Německa, Maďarska, Itáleie, Francie, Černé Hory, ale také ze vzdálenějšího Chile.

Návštěvníci si mohou poznatky o jednotlivých vínech zapisovat do katalogu vín, který obdrží spolu s degustační skleničkou při vstupu. Kromě toho budou moci návštěvníci Zámecké slavnosti vína také hlasovat pro tři nejlepší vína ve dvou kategoriích: bílá&rosé vína a červená vína. Hlasování bude probíhat prostřednictvím webové aplikace speciálně vyvinuté pro Zámeckou slavnost vína v Českém Krumlově a bude uzavřeno ve 20.00 hod., slavnostní vyhodnocení proběhne ve 21.00 hod. Tři nejlépe hodnocená vína budou oceněna a zároveň šest vylosovaných hlasujících získá hodnotné ceny.

Po celou dobu Zámecké slavnosti vína bude možno zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu a návštěvníkům bude k dispozici bohaté studené i teplé občerstvení. Zájemci si budou rovněž moci vyzkoušet otevírání lahve sektu šavlí, tzv. sabrage, a to pod taktovkou vinaře Martina Prokeše z vinařství Proqin, osobního trenéra mistra republiky v sabrage Kamila Prokeše.

Také v letošním roce připravili pořadatelé pro návštěvníky Zámecké slavnosti vína AFTERPARTY, která proběhne v restauraci Krumlovský mlýn. K poslechu i tanci zahraje českobudějovická kapela Kambožda. Pro návštěvníky Zámecké slavnosti vína je vstup na afterparty zdarma.

Festival vína Český Krumlov probíhá až do 30. listopadu. Program Víno & Gastronomie & Kultura, který doprovází festival po celou dobu jeho trvání, nabídne v tomto a následujícím týdnu ještě exkluzivní večer s víny od Vinselekt Michlovský, večer plný šumivého vína s Michalem Šetkou či možnost ochutnat koktejly, které obsahují víno.

Vstupenky na Zámeckou slavnost vína a akce konané v rámci programu Víno & Gastronomie & Kultura mohou zájemci zakoupit v Infocentru Český Krumlov nebo on-line na www.ckrumlov.info/tickets.

 

PODROBNÝ PROGRAM FESTIVALU VÍNA ČESKÝ KRUMLOV 2017

FOTOGALERIE

PARTNEŘI FESTIVALU