Aktuality > 2017

Zámecká kovárna otevřela své brány

Po celé léto bude opět veřejnosti otevřena Zámecká kovárna na I. zámeckém nádvoří. Ocitnout se na chvíli ve starých dobách, poznat sílu těch, kteří svým uměním zpracování oceli od počátku věků zajišťovali přežití lidí i v těch nejtěžších podmínkách a vdechnout romantickou atmosféru umění starých mistrů okořeněnou vůní a žárem hořící výhně můžete až do 31. srpna.

Zámecká kovárna Zámecká kovárna se nachází na 1. nádvoří hradu a zámku Český Krumlov, v původním objektu kovárny z roku 1654. Společně s vlastním prostorem kovárny je zpřístupněná i denní světnička, kde můžou návštěvníci vidět, jak kovář ve chvílích volna odpočíval, pracoval na návrzích a kde kovářka udržovala teplo rodinného krbu. Svou atmosférou dokáže naladit na tu správnou notu a přenést tak do minulých dob. Návštěvníci můžou pod zkušeným dozorem mistra kováře sami vzít kladivo do ruky a vytvořit si vlastnoruční výrobek, který si pak samozřejmě odnesou s sebou domů.

Děti se v Zámecké kovárně zábavnou formou dovědí zajímavosti kovářského řemesla, i to jak kovář dříve žil a co bylo náplní jeho každodenní práce. Nejen ti nejmenší se můžou vyfotit v historické přilbě, s mečem i štíty. Přímo v kovárně můžete poznávat různé druhy obilí, které byly dříve (některé až do dneška) běžnou součástí kuchyně. Můžete se zapojit také do rozhovoru s mistrem kovářem i s kovářkou, která se stará o každého příchozího u vstupu.

Otevírací doba: úterý - neděle 10:00 - 18:00 hod.

Více informací naleznete na www.zameckakovarna.cz.