Turistický servis

Informace k zobrazení videa

Statická webová kamera OIS Český Krumlov

Statická panoramatická webová kamera umožňuje sledování vybraných pohledů na město Český Krumlov. Snímá a přenáší nepřetžitě živé video bez zvuku. Standardně se zobrazuje v rozlišení 176x144 obrazových bodů, obraz s  vyšším rozlišením  tj. 352 x 288 obrazových bodů můžete sledovat na samostatné stránce po přihlášení se svým uživatelským jménem a heslem. Pokud nemáte přihlašovací údaje můžete se zaregistrovat.

Plné rozlišení PAL tj. 720 x 576 obrazových bodů se pro statickou kameru se  využívá pouze výjimečně a jedná se o placenou službu. Informace o této službě zašleme na vyžádání, podmínky nutno sjednat pro každý případ individuálně.

Mobilní webová kamera OIS Český Krumlov

Mobilní webová kamera umožňuje přenos živého videa se zvukem z různých akcí z libovolného prostoru, kde je dostupné internetové připojení (kamera umožňuje připojení na WiFi, WiMax nebo LAN). Rozlišení  přenášeného obrazu je nastavena v závislosti na přenosových možnostech v místě události a počtu předpokládaných diváků. Při kvalitním připojení lze přenášet obraz se zvukem v plném rozlišení PAL tj. 720 x 576 obrazových bodů, při nižší kvalitě připojení se přenáší v rozlišení 352 x 288 nebo 176 x 144.

Přenos videa se zvukem v plném rozlišení PAL tj. 720 x 576 nebo 352 x 288 a všechny neveřejné přenosy pro uzavřený okruh diváků jsou zpoplatněny, ceny se sjednávají individuálně na základě podmínek přenosu.

Použité zobrazení:

  • Pro zobrazení na webových stránkách je využíván přehrávač Flowplayer.
  • Video je na stránce zobrazeno pomocí Adobe Flash plugin verz 9 a vyšší.
  • Jestliže ho nemáte aktivní a nechcete ho instalovat, můžete video přehrávat v externím přehrávači, návod je uveden níže.

Návod k použití videa

  • Klikněte na trojúhelník uprostřed zvoleného videa (play), zobrazení videa trvá několik sekund od spuštění.
  • Na celou obrazovku je možné přehrávat, po stisknutí čtverečku v pravo dole.
  • Pokud se video na delší dobu zastaví, obnovte webovou stránku (F5) a poté znovu spusťte přehrávání.
  • Pokud video často vypdává, otevřete video v externím video přehrávači postup dle návodu níže.

Přehrávání videa v externím přehrávači VLC