Občan > Aktuality > 2012

Výstavka k protipovodňovým opatřením

aktualizováno 11.12.2012

V pátek 23. listopadu 2012 byla zahájena výstavka k protipovodňovým opatřením na řece Vltavě. Výstavka probíhá v prostorách Městského úřadu Kaplická 439 v Českém Krumlově a je určena nejen pro občany města Český Krumlov, kterých se tato opatření přímo či nepřímo dotýkají.

Účelem výstavky je prezentace následujících informací:

  • přehled celého komplexu prací souvisejících s budováním protipovodňových opatření na řece Vltavě ve městě Český Krumlov
  • popis provedených prací - prohrábky řečiště Vltavy, a opevnění náplavek, probíhajících - výstavba jezu Jelení Lávka s vodáckou propustí a rybím přechodem v místě nad lávkou přes Vltavu pod mostem Na Plášti a navrhovaných - vybudování protipovodňových mobilních zábran a osazení zpětných klapek na kanalizaci (k tomu bude využita dostupná výkresová dokumentace, připravená společností VH TRES s.r.o.). Tato dokumentace představí rozsah navrhovaných protipovodňových opatření a jejich provedení v závislosti na místě, kde se mají nacházet.
  • součástí prezentace je i všeobecná část, která obsahuje základní informace např. o vodě, povodních, historii, včetně obrázků z povodní minulých let

Výstavka potrvá v prostorách úřadu do 31. ledna. 2013. Pro veřejnost bude otevřena od pondělí do pátku v otevíracích hodinách Městského úřadu Český Krumlov.

Prezentaci protipovodňových opatření naleznete v elektronické podobě zde.

(poznámka: podklady jsou v rozlišení umožňujícím uveřejnit tyto na webové stránky. Dokumenty v originální velikosti je možné vidět na výstavě či si kdykoliv po jejím skončení vyžádat k nahlédnutí na Městském úřadě.)