Občan > Aktuality > 2012

Slavnostní vyhlášení výsledků znalostní soutěže "UNES-CO víš a znáš"

aktualizováno 26.03.2012

logo Unesco s textem Od října minulého roku probíhá v rámci letošních oslav dvacátého výročí zápisu historického centra města Český Krumlov na Seznam světového dědictví UNESCO projekt "UNESCO pro mladou generaci". Jeho cílem je zprostředkovat téma historického a kulturního dědictví mladým lidem. Projekt se skládá ze dvou částí - znalostní soutěže "UNES-CO víš a znáš" a výtvarné soutěže, později přehlídky umělecké tvorby dětí a mládeže, "ŽIVOT v PAMÁTKÁCH".

Ve středu 7. března 2012 proběhlo v českokrumlovském Městském divadle slavnostní vyhlášení výsledků znalostní soutěže "UNES-CO víš a znáš". Děti se spolu s paní místostarostkou Jitkou Zikmundovou ohlédly, jaké povinné aktivity v posledních měsících absolvovaly. Šlo o odbornou přednášku, prohlídku města a vše bylo završeno napsáním vědomostního kvizu. Na co však čekaly nejvíce, bylo sdělení konečných výsledků. Ty přišel vyhlásit ředitel Regionálního muzea v Českém Krumlově pan Filip Lýsek. Všem zúčastněným dětem byly na závěr paní místostarostkou předány pamětní diplomy a každý také obdržel malou sladkost. Ti nejlepší z každé školy vyhráli poznávací cestu na téma UNESCO, a to týdenní cestu do Paříže! Děti tak budou mít možnost navštívit centrálu organizace UNESCO. Cesta se uskuteční ve dnech 16. až 20. dubna 2012. Jmenný seznam výherců zde.

Organizátoři projektu si tímto dovolují poděkovat všem zúčastněným dětem za jejich píli a také partnerům, podporovatelům a sponzorům. Bez jejich pomoci by se totiž zcela jistě projekt nemohl realizovat. Proto - děkujeme!

Partneři a podpora: Ministerstvo kultury České republiky; Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky; Jihočeský kraj; Stálá mise České republiky při UNESCO; České dědictví UNESCO; Národní památkový ústav České Budějovice; Městská knihovna v Českém Krumlově; Regionální muzeum v Českém Krumlově; Museum Fotoateliér Seidel; Státní hrad a zámek Český Krumlov; Sdružení průvodců Český Krumlov, o. s.; pan Mgr. Martin Jakab; paní Mgr. Marie Kalistová; Městské divadlo Český Krumlov, o. p. s.; Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.; Rotary club Český Krumlov

Sponzoři: Česká centrála cestovního ruchu-CzechTourism; Zambelli-technik, spol. s r. o.; Schwan Cosmetics CR, s. r. o.; K + B Expert, s. r. o.; Kaufland Česká republika, v. o. s.

Více informací o projektu "UNESCO pro mladou generaci" i dalších aktivitách v rámci oslav dvacátého výročí zápisu historického centra města Český Krumlov na Seznam světového dědictví UNESCO naleznete na www.ckrumlov.cz/unesco20.

Další fotografie ze slavnostního vyhlášení výsledků znalostní soutěže "UNES-CO víš a znáš" dostupné zde.