Aktuality > 2015

Krumlovský vodácký maraton

9. - 10. října 2015

Krumlovský vodácký maraton 2015 Účastnicky největší sportovní akce ve městě a jedna z největších sportovních akcí jihočeského regionu - Krumlovský vodácký maraton. Třináctý ročník tohoto klání vypukne ve svém pravidelném termínu ve druhém říjnovém víkendu, kdy se do Českého Krumlova sjedou vyznavači kanoistiky z blízkého i dalekého okolí. Pořadatelé odhadují opět více než tisícovku účastníků z mnoha států.

Závodu se opět zúčastní další špičkoví kanoisté, závod popáté proběhne jako součást desetidílné celosvětové série „ICF WORLD SERIES 2015". Současně se sbíráním bodů do této nejvyšší dlouhodobé světové soutěže říčních maratonů půjde při závodě také o mnohá zajímavá zápolení mezi výkonnostními či příležitostními vodáky. Účast v závodě není nijak omezována a nastoupit do společného závodu vedle špičkových závodníků může opravdu každý.

V pátečním podvečeru před hlavním závodem proběhne divácky atraktivní prolog ve sprintu. Tento vyřazovací závod se odehraje v samém centru města a lze při něm předpokládat přímé ostré souboje těch nejlepších závodníků. Své síly s domácí i zahraniční konkurencí poměří v závodě i mezinárodně úspěšní kanoisté krumlovského klubu SK Vltava.

Doprovodný kulturní a společenský program pro účastníky, diváky a ostatní návštěvníky bude probíhat u cíle závodu v Pivovarské zahradě po celé sobotní odpoledne a bude zaměřený převážně na děti.

Základní program:
Hlavní závod: sobota 10. října se startem v 11:00 hod. ve Vyšším Brodě a v Rožmberku.
Sprint: pátek 9. října v 17:00 - 18:00 hod. čtvrtfinále, semifinále, finále
Doprovodný program: Pivovarská zahrada v sobotu 10. října 12:00 - 18:00 hod.

Více informací na: www.krumlovskymaraton.com