Aktuality > 2018

Velikonoce v Českém Krumlově

Od čtvrtka 29. března do pondělí 2. dubna ožije náměstí Svornosti v Českém Krumlově prvními letošními trhy. Velikonoční řemeslný jarmark tradičně nabídne staročeské dobroty, velikonoční vajíčka zdobená rozmanitými technikami, ručně pletené pomlázky, ale také jarní květiny a nejrůznější dekorace. Na bohatý program lákají Kláštery Český Krumlov, kde návštěvníky čeká oblíbené hledání pokladů, velikonoční tvoření, noční komentované prohlídky či noční bdění u Božího hrobu. Pro příznivce voroplavby jsou opět připraveny velikonoční plavby na vorech.

Na Velký pátek si nenechte ujít unikátní krumlovskou tradici v podobě Nočního bdění u Božího hrobu a přijďte rozjímat k zinscenovanému hrobu Ježíše Krista do kostela Božího těla a Panny Marie Bolestné. Čestnou stráž při Božím hrobě zajistí schwarzenberští granátníci, Noční bdění započne v 18:00 a bude probíhat až do půlnoci.

Na Bílou sobotu se opět otevře klášterní řemeslná ulička a těšit se můžete i na dobový trh na klášterním dvoře. Přijďte nahlédnout pod ruce hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky, mýdlařky či sklářky a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek.

O Velikonoční neděli se přijďte pobavit za poslechu folklórní hudby a tance na klášterní dvůr, kde Vás bude čekat další zábava v podobě pletení pomlázek a barvení vajíček. A pozor! Kdo ještě nestihl filmovou výstavu Anděl Páně 2, má o Velikonocích poslední šanci navštívit a symbolicky se rozloučit s andělem Petronelem a čertem Uriášem.

K Velikonocům již tradičně patří také velikonoční koncerty. Na koncert městského pěveckého sboru Perchta se můžete vydat o Velikonoční neděli do kostela sv. Víta v Českém Krumlově. Ve stejný den rozezní velikonoční koncert také prostory klášterního kostela ve Zlaté Koruně.

Podrobný velikonoční program naleznete na www.ckrumlov.info/velikonoce.