Aktuality > 2016

Velikonoční Krumlov

Velikonoce Jaro vstoupí do města společně s Velikonocemi a kromě tradičních řemeslných trhů čeká na všechny i různorodá zábava.

Řemeslný trh oživí náměstí od čtvrtka 24. března do pondělí 28. března. Trhovci a řemeslníci nabídnou stylové výrobky, řehtačky, píšťalky, velikonoční vajíčka zdobená rozmanitými technikami, pomlázky, jarní květiny i dekorace a sezónní pochutiny.

Na bohatý program lákají Kláštery Český Krumlov. Celý areál si budete moci prohlédnout během netradičních prohlídek, vyzkoušíte si lidová řemesla na Klášterním dvoře a děti si užijí hledání pokladů, divadlo, velikonoční tvoření nebo netradiční čtení pohádek. Tradice jako pletení pomlázek, barvení vajíček nebo velikonoční pečení připomene Velikonoční slavnost s folklórním souborem Jiřenka a Dudáckou kapelou.   

Tradiční velikonoční koncert Krumlovského komorního orchestru a městského pěveckého sboru Perchta rozezní kostel sv. Víta v neděli 27. března.

Děti se během svátků mohou těšit na zábavnou stezku se zvířátky nebo různé velikonoční dílny, kde si kromě kraslic vyrobí i velikonoční dekorace.

Více na www.ckrumlov.cz/velikonoce