Aktuality > 2010

Poznejte české památky UNESCO!

Víte, co znamená zkratka UNESCO? Kolik památek v České republice je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO a které město bylo jako první u nás zapsáno na tento seznam? Odpovědi na tyto, ale i další otázky se dozvíte při návštěvě putovního zábavně-naučného projektu, který pro vás připravila sdružení České dědictví UNESCO a Česká inspirace.

Zábavně-naučné putování po českých a moravských městech odstartuje právě v Českém Krumlově. V pátek 11. června dopoledne se program rozjede v pivovarských zahradách.

Celá akce má název „KDYBYKULICH 2010" s podtitulem „Letní vánici Inspirace vám přináší UNESCO", což napovídá, že k nám v létě zavítá zima. Nejen děti, ale i dospělí si budou moci postavit sněhuláka, „ohřát se" v hospůdce U Podivína nebo si ulovit vánočního kapra. Vedle toho budou pro všechny malé i velké připraveny různé literární a výtvarné soutěže. Večerní program pak vyplní vystoupení místních a hostujících kapel, ale především pro tuto akci „šité na míru"divadelní představení Kámen mudrců aneb šutr chytráků, které je plné moderního tance, světelných show či velkoplošné projekce. Tečku za programem udělá čtení na dobrou noc.

Akce „KDYBY KULICH" navštíví další města sdružení České dědictví Unesco a Česká Inspirace a některá krajská města. Akce vám představí zábavným a hravým způsobem významná historická místa České republiky, která stojí za návštěvu. Součástí projektu jsou i tzv. Ozvěny festivalů, které umožní obyvatelům jednoho města poznat a okusit festival z jiného města. V Českém Krumlově se můžeme v roce 2011 těšit na Ozvěny TyjátrFestu z Kutné Hory.

Program akce bude v nejbližší době upřesněn.

České dědictví UNESCO    

          Česká Inspirace