Aktuality > 2016

Danse Macabre v ČK: Movement Concept® - Capoeira - Butoh

El Haddawi Dance Company Jedinečná možnost nahlédnout do pracovních metod a základů z taneční společnosti El Haddawi Dance Company. Tanečníci poskytnou také materiál z tanečního divadelního představení "Danse Macabre", které proběhne v létě roku 2016 v České republice, a zvou všechny účastníky k tanci.

Propojením následujících třech metod: Movement, Butoh a Capoeira vytváří El Haddawi Dance Company, ojedinělý intenzivní zážitek!

Koncept pohybu: tanečně divadelní společnost, založil Ingo Taleb Rashid, z moderního tance, klasického tance, a dramatu s prvky bojových umění.

Capoeira: tanec z Brazílie s africkými kořeny a bojovými prvky

El Haddawi Dance Company Klíčovým prvkem je "Ginga" ze strany na stranu "balanční" vyrovnávací krok, který iniciuje obranné a útočné pohyby. Capoeira je vykonávána s živou hudbou.

Butoh: avantgardní taneční forma z moderního Japonska, s kořeny v japonské tradici s intenzivním směrem na současnost. Butoh tanec je mimo konvence tradičních tanečních konvencí a taneční estetiky a pracuje hodně s improvizací, která vyplývá ze sebereflexe tanečníků.

S kým: Ingo Taleb Rashid, vedoucí El Haddawi Dance Company a Joao Carlos Bordallo, Capoeira Mistr s butoh tanečníky.

Kdy: sobota, 13.2.2016 od 15:00 do 19:00

Kde: taneční studio v prvním patře Městského divadla Český Krumlov

Seminář je zdarma, dobrovolný příspěvek je vítán.