Aktuality > 2020

Unikátní filmový festival TADY VARY od 3. do 11. července v kině Luna

Na více než týden se promění krumlovské kino Luna na karlovarský Thermal a Český Krumlov ve festivalové město. Místní i návštěvníci Krumlova budou mít neopakovatelnou příležitost zažít atmosféru filmového festivalu s projekcemi snímků z celého světa, festivalovým zázemím a živě streamovanými úvody k filmům včetně rozhovorů s tvůrci. Přehlídku 3. července ve 20:00 zahájí divácký hit loňského festivalu v Benátkách, australská tragikomedie Než skončí léto.

I když se organizátoři nejvýznamnější tuzemské filmové přehlídky, Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, vzhledem k aktuální situaci rozhodli letošní festival neuskutečnit a jeho 55. ročník přesunout na rok 2021, nebudou fanoušci o festival ochuzeni. V původním termínu konání festivalu 3. - 11. července 2020 bude v českých kinech uvedena kolekce šestnácti zajímavých snímků, které byly vybrány do letošního programu.

Protože v letošním roce s ohledem na situaci nemohou diváci na festival do Karlových Varů, rozhodli jsme se, že přivezeme alespoň část festivalu za nimi. Je to takové naše poděkování návštěvníkům, hostům a filmovým nadšencům, kteří každoročně vytvářejí ve Varech skvělou festivalovou atmosféru. Těší nás obrovský zájem kinařů, k přehlídce TADY VARY ve vašem kině se připojila téměř stovka kin, což je ohromné. Věřím, že se nám společně podaří nabídnout divákům nejen skvělé filmy, ale i kousek tradiční festivalové nálady," uvedl prezident MFF KV Jiří Bartoška.

******************************************************************************************

3. 7. od 18:00 hod. - před kinem zahraje legendární krumlovská kapela Cindži renta.

3. 7. od 20:00 hod. - před filmem "Než skončí léto" kino promítne krátký přenos zahájení přímo z Karlových Varů

*******************************************************************************************

Ve světové premiéře se divákům například představí tuzemský dokument Meky. Filmový portrét legendárního Mira Žbirky natočil Šimon Šafránek. Dalším z taháků přehlídky je americký film Honey Boy, opěvovaný nezávislý hit loňského podzimu, který vypráví o komplikovaném vztahu otce a jeho dvanáctiletého syna, dětského herce. Autorem autobiografického scénáře je Shia LaBeouf, který rovněž ztvárnil postavu otce.

Návštěvníci budou mít příležitost zhlédnout také snímky, které se nedostanou do běžné české kinodistribuce. Jsou hodně různorodé a jejich příběhy nás zavedou třeba do Chile, Egypta, Mexika nebo Jihoafrické republiky.

Vstupenky zakoupíte na pokladně kina Luna nebo na www.luna-kino.cz. Pro filmové nadšence je navíc připravena festivalová karta, se kterou pořídíte levněji i originální festivalový hrnek.

Mimořádnou filmovou akci TADY VARY, která letos proběhne v 96 kinech v téměř osmdesáti velkých i menších městech, se podařilo realizovat díky podpoře Ministerstva kultury ČR, města Karlovy Vary, Karlovarského kraje a partnerů MFF KV.

PROGRAM TADY VARY 3. - 11. 7. 2020

Soutěž o vstupenky a unikátní festivalový hrnek - Soutěžní podmínky