Aktuality > 2017

Sv. Martin přiveze do Českého Krumlova první víno roku

Šestý ročník Festivalu vína Český Krumlov® je v plném proudu! Až do konce listopadu se v Českém Krumlově můžete setkávat se znalci vína a ochutnávat vína z různých koutů světa.

Festival vína Český Krumlov Na již tradiční příjezd sv. Martina a otevření Svatomartinského vína spojené s jeho ochutnávkou se můžete těšit již tuto sobotu 11. 11. v 11:11 hod. na náměstí Svornosti. Společně ochutnáme první víno roku z vinařství Vladimír Tetur, Nového vinařství, Zámeckého vinařství Bzenec či vinařství Mádl z Velkých Popovic. Na slavnostní otevření svatomartinského vína naváže večerní Svatomartinská veselice v hostinci Depo a týdenní nabídka Svatomartinského menu - svatomartinskou husu v nejrůznějších podobách si společně se svatomartinským vínem po celý Svatomartinský týden můžete vychutnat ve vybraných krumlovských restauracích. Jejich přehled naleznete zde.

Šestý ročník Festivalu vína Český Krumlov® nabízí opravdu bohatý program plný vinařských a gastronomických zážitků. Program Víno & Gastronomie & Kultura, který doprovází festival po celou dobu jeho trvání, nabídne v následujících týdnech např. oblíbená vína přední české sommelierky Kláry Kollárové, exkluzivní večer s víny od Vinselekt Michlovský či večer plný šumivého vína s Michalem Šetkou. 

Festival vína Český Krumlov Chybět také nebude oblíbená Zámecká slavnost vína, která se bude konat v sobotu 25. listopadu od 14:00 - 22:00 hod. a která letos nabídne možnost ochutnat přes 300 vzorků výborných vín! V rámci degustační a prodejní přehlídky vín budete moci rovněž zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu. Kromě tradičních hvězdných vinařství Volařík, Reisten či Sonberk se do Zámecké jízdárny opět po roce vrátí Zámecké vinařství Bzenec, které získalo titul Vinařství roku 2015 a Vinař roku 2016 či vinařství Vinselekt Michlovský. Organizátoři představí také několik nových rozvíjejících se vinařství, jako je např. vinařství Nepraš z Pavlova, vinařství Púrynky z Velkých Bílovic, ze zahraničních pak např. vinařství Neustifter a Schuckert z nedalekého Weinviertlu.

Vstupenky na Zámeckou slavnost vína a akce konané v rámci programu Víno & Gastronomie & Kultura mohou zájemci zakoupit v Infocentru Český Krumlov nebo on-line na www.ckrumlov.info/tickets.

 

PODROBNÝ PROGRAM FESTIVALU VÍNA ČESKÝ KRUMLOV 2017

FOTOGALERIE PŘEDCHOZÍCH ROČNÍKŮ

PARTNEŘI FESTIVALU