Aktuality > 2019

Svatováclavské slavnosti & Mezinárodní folklórní festival 2019

Víkend 27. - 29. září 2019 se již tradičně ponese v duchu oslav přicházejícího podzimu, tance, hudby, piva, vína a dobrého jídla. Český Krumlov bude totiž opět dějištěm Svatováclavských slavností a Mezinárodního folklórního festivalu.

Od pátku 27. září předvedou při koncertech v centru města své umění čeští i zahraniční hudebníci a tanečníci. Mezi nimi nebudou chybět účastníci XIX. ročníku Mezinárodního folklórního festivalu, kteří roztančí historické uličky města. Na své si přijdou rodiny s dětmi, jež láká zapojení do řemeslných dílen a rukodělné aktivity či jarmark v klášterním dvoře. Zde bude také možné pochutnat si na tradičních dobrotách, jako jsou křupavé zelouše a klášterní koláčky. Pro gurmány budou pak lákadlem Pivovarské slavnosti nabízející svatováclavský světlý speciál nebo Zahradní degustace vín v klášterní zahradě se stovkou vzorků vín z Čech, Moravy i zahraničí. Jedinečný sváteční zážitek přinese program v poutním areálu s nově opraveným průčelím na Křížové hoře, kde se mimo jiné v sobotu odehraje slavnostní zvonění nově ulitého zvonu na uctění památky patrona české země. Řeku Vltavu oživí ukázky modelu starého voru k plavení dřeva a vyhlídkové voroplavby.

Milovníci historie a legend si jistě nenechají ujít denní i večerní prohlídky města, mezi kterými nebude chybět ani procházka kolem kouzelného jižního meandru Vltavy v klidné části Českého Krumlova. Dobrodružství pak bude možné zažít při nedělním Dni lovců mamutů v Dobrkovické jeskyni, jež nechá nahlédnout do života jeskynních lidí z dob před desítkami tisíc let. Součástí slavností je též Svatováclavský večer otevřených muzeí a galerií nabízející volný vstup do Egon Schiele Art Centra, Regionálního muzea či Musea Fotoatelier Seidel, kde si návštěvníci budou moci nechat vytvořit fotografie v duchu prvorepublikového podzimu. A protože krumlovské podzimní slavnosti nesou jméno nejvýznamnějšího patrona, nebude během posledního zářijového víkendu chybět ani tradiční setkání Václavů a Václavek.

Svatováclavské slavnosti letos dozrály do plnoletosti, a proto se pojďme bavit a oslavovat tancem i hudbou krásy města a přicházejícího podzimu!

PROGRAM 2019

FOTOGALERIE

Organizátoři děkují všem partnerům za podporu 18. ročníku Svatováclavských slavností!

Svatováclavské slavnosti Český Krumlov - partneři Svatováclavské slavnosti Český Krumlov - partneři Svatováclavské slavnosti Český Krumlov - partneři Svatováclavské slavnosti Český Krumlov - partneři

Celoroční generální partner:
Budějovický Budvar, národní podnik

Hlavní partneři akce:
ČEVAK a.s.
Schwan Cosmetics CR, s.r.o.

Partneři akce:
IRO stavební s.r.o.
Historický pivovar Český Krumlov
Kláštery Český Krumlov
Linde Pohony s.r.o.
Jednota družstvo spotřebitelů v Kaplici

Mediální partneři Svatováclavských slavností:
Českokrumlovský deník, Českokrumlovská televize, Ozvěny z měst a obcí Českokrumlovska, OIS Český Krumlov, Český rozhlas České Budějovice