Aktuality > 2018

Svatováclavské slavnosti & Mezinárodní folklórní festival 2018

Historické centrum města Českého Krumlova ožije o víkendu 28. - 30. 9. 2018 již tradičně Svatováclavskými slavnostmi a Mezinárodním folklórním festivalem. Tancem, hudbou, dobrým jídlem a pitím tak bude vzdán hold sv. Václavovi, patronovi české země, pivovarníků a vinařů.

Sváteční program v pátek 28. října otevře slavnostní ranní ceremoniál vztyčování gardových praporů na strážnici v podání Schwarzenbergské granátnické gardy. Po celý den pak bude probíhat program na několika místech Českého krumlova. V Klášterech Český Krumlov si nenechte ujít klášterní jarmark, řemeslné dílny i doprovodný program pro malé i velké. Na klášterním dvoře pak můžete ochutnat dobroty ze švestek - švestkové knedlíky, povidlové koláče, buchty, ale také oblíbené klášterní koláčky a křupavé zelouše. Po celý pátek jsou pro zájemce rovněž připraveny zajímavé komentované prohlídky města, letos navíc s přesahem do Jižního meandru. Své kroky můžete zamířit ale také do Poutního areálu na Křížové hoře či do Dobrkovické jeskyně na Den lovců mamutů. A to není zdaleka vše. Ulice a zákoutí historického centra Českého Krumlova navíc již v pátek oživí ukázkami tanečního umění účastníci Mezinárodního folklórního festivalu. Páteční sváteční program ukončí Svatováclavská mše svatá v kostele sv. Víta a série koncertů na náměstí Svornosti.

Sobotní program se ponese na vlně XVIII. Mezinárodního folklórního festivalu. Své taneční umění na náměstí Svornosti a dalších místech historického centra města předvedou soubory z Českého Krumlova, Českých Budějovic, Vizovic, ale také ze Slovenska a Alžíru. Pivovarská zahrada přivítá již druhý ročník Pivovarských slavností, letos navíc s možností prohlídnout si varnu Historického pivovaru v Českém Krumlově. Vyplatí se vydat se i do nedaleké Klášterní zahrady, kde bude probíhat Zahradní degustace vín s možností ochutnat na 60 vzorků vín z Čech, Moravy, Rakouska, Itálie, Německa, Černé Hory, a dále do Klášterů Český Krumlov na řemesla, jarmark a jedinečné dobroty ze švestek. V sobotním programu nebude chybět již tradiční setkání Václavů a Václavek na náměstí Svornosti, zábavné odpoledne pro děti v Pivovarské zahradě ani oblíbený Svatováclavský večer otevřených muzeí a galerií s volným vstupem do vybraných expozic.

Po celou dobu slavností od pátku do neděle bude na náměstí Svornosti probíhat Svatováclavský jarmark, který bude nabízet tradiční zboží a pochutiny nejrůznějšího druhu.

Pojďme společně oslavit nadcházející sváteční dny tancem, hudbou, dobrým jídlem a pitím. Všechny Vás srdečně zveme!

PROGRAM 2018

FOTOGALERIE