Aktuality > 2014

Chyť tajemnou zlodějku a získej zpátky poklad

Spirity Právě máte možnost exkluzivně vyzkoušet volně dostupnou ukázku hry, která se odehrává v Českém Krumlově. Chcete změnit historii města, chytit tajemnou zlodějku a dozvědět se něco nového?

SPIRITY je první volně dostupná ukázka připravované hry o odcizených i zapomenutých pokladech města Český Krumlov. Občanské sdružení Krajinak, o.s., které se dlouhodobě zabývá tvorbou 3D modelu historického centra města Český Krumlov ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou České Budějovice a za přispění Ministerstva Kultury ČR, představuje ukázku k otestování.

Téma hledání ukradeného pokladu Synagogy vychází ze skutečné události. V roce 1995 neznámá žena odnesla ukrytý poklad z českokrumlovské synagogy. Ztráta odcizeného pokladu je obestřena tajemstvím. Dodnes není známo, co přesně bylo v prostorách synagogy ukryto. Hráči SPIRITY se vydávají po stopách zlodějky, objevují tajemství Českého Krumlova a pokud se jim podaří chytit zlodějku, mohou změnit historii města!

SPIRITY zachycuje atmosféru „genia loci" Českého Krumlova, nabízí množství informací, které lze sdělit hrou nebo prohlédnutím obrázků. Po hráčích SPIRITY se chce, aby byli pozorní, dívali se kolem sebe, sbírali vltavíny za splněné úkoly. Pokusili se chytit zlodějku a získat zpátky poklad.
„Na 3D modelu historického centra a dalších významných budov Českého Krumlova, pracujeme průběžně několik let. Napadlo nás zkusit využít modely i pro hru, která by měla edukativní rozměr. Ukázku, kterou máte k dispozici vyzkoušet, vytvořil student Aleš Velek v rámci své bakalářské práce", vysvětluje vedoucí projektu Tomáš Dolanský.

„SPIRITY jsme vymýšleli jako hru pro děti prvního stupně základních škol. Kdyby se nápad ujal, rádi bychom na vývoji SPIRITY pokračovali. Český Krumlov je plný zajímavostí a dokážeme si představit, že by SPIRITY mohlo zajímat i starší hráče nebo turisty" upřesňuje záměr úzkého týmu, Alexandra Macháčová, autorka názvu a scénáře SPIRITY.

Vyzkoušejte ukázku SPIRITY a nezapomeňte vyplnit formulář, který může pomoci při dalším vývoji hry.