Aktuality > 2015

Klenoty automobilové historie znovu zavítají do Č. Krumlova

South Bohemia Classic Účastníci šestého ročníku South Bohemia Classic, setinové rallye veteránských a sportovních vozidel, přijedou stejně jako v minulých letech do Českého Krumlova. Přes osmdesát klenotů automobilové historie se představí obyvatelům i návštěvníkům malebného jihočeského města v pátek 4. září, když posádky začnou přijíždět kolem pivovaru Eggenberg směrem do centra v minutových intervalech krátce po 21. hodině.

Tradiční podnik odstartuje úderem půl sedmé večer za doprovodu stylové hudby od Grandhotelu Zvon na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Trať první etapy soutěžící zavede ještě do Hluboké nad Vltavou, Kaplice nebo Chvalšin. Po noční přestávce na břehu lipenské přehrady v Dolní Vltavici vyrazí posádky v sobotu ráno do Horní Plané, Volar a Prachatic, odkud budou pokračovat přes hráz Vodní nádrže Husinec, Lažiště a Vimperk na oběd v Kašperských Horách. Trasa soutěže povede ze Šumavy i na území Německa a Rakouska. Cíl bude odpoledne opět v Dolní Vltavici.

Trať obou etap zpestří třináct testů přesnosti. Dvojice, která je absolvuje s nejmenší odchylkou od předepsaného času, se stane vítězem. Jako hlavní cenu obdrží putovní pohár, který převezme na slavnostním galavečeru ve čtyřhvězdičkovém Hotelu Relax.

Více informací, včetně seznamu přihlášených posádek, najdete na internetových stránkách www.southbohemiaclassic.cz.