Aktuality > 2015

SLAVNOSTI PĚTILISTÉ RŮŽE

Slavnosti pětilisté růže Do renesance, tedy nejslavnější éry města a zámku, se Český Krumlov vrátí ve dnech 19. až 21. června při 29. ročníku Slavností pětilisté růže.

Každým rokem pořadatelé vybírají z bohaté kroniky Českého Krumlova jeden významný moment, který rozehrají, a působivě tím oživí zásluhy našich předků. V letošním roce si připomeneme 25. výročí obnovení tradice Slavností pětilisté růže v roce 1990 a hlavní tématem bude událost z roku 1555, kdy Vilém z Rožmberka sloučil do té doby dvě samostatné osady - Latrán a Staré město.

Neopakovatelná atmosféra Slavností pětilisté růže vyniká hlavně při kostýmovaných průvodech, do nichž se zapojují stovky místních lidí. Od pátku do neděle město naplní vystoupení muzikantů, kejklířů, divadelníků, tanečníků, šermířů a dalších umělců vybraných tak, aby ladili s duchem renesance. Celkem se v programu na deseti scénách v historickém centru města vystřídá téměř 70 souborů při 170 vystoupeních - šerm a historické aktivity, historický tanec, historická hudba, divadelní představení, ohňové show, program pro děti, historické hry, ukázky sokolnictví. V hlavním renesančním průvodu se objeví téměř 700 kostýmovaných postav, ceremonie se odehraje v pivovarské zahradě a naváže na ni slavnostní program pro vladaře.

Letos je přichystáno několik novinek. Oblíbený rytířský jezdecký turnaj se v letošním roce přesune do večerních hodin a naváže na něj ohňová show a historikotéka. V městském parku bude poprvé Středověké vojenské ležení s programem historických souborů, ukázkami řemesel a táborového života - Living history.

PODROBNÝ PROGRAM