Aktuality > 2009

Silvestr 2009

Neseďte na Silvestra doma! Rozlučte se s letošním rokem s grácií a velkolepě přivítejte nový rok! Ať už hledáte klidné, jedinečné místo pro oslavu v úzkém kruhu svých blízkých nebo místo, kde to žije a zábava je v plném proudu, zamiřte do Českého Krumlova.

Český Krumlov se rozloučí s rokem, kdy oslavil 700. výročí města, a přivítá nový, kulturně bohatý rok. Pokud dáváte přednost klidné, pohodové oslavě, tak si jistě vyberete některý z příjemných českokrumlovských hotelů nebo penzionů. Chcete-li však nový rok oslavit ve víru zábavy, vydejte se do centra města. Náměstí Svornosti se promění ve velký taneční parket, kde se můžete protančit až do nového roku, a vrcholem oslav bude velkolepý ohňostroj. Silueta krumlovské věže, podhradí s malebnými domečky osvětlené pestrobarevným ohňostrojem, odrazy světel od tmavé hladiny řeky...To si prostě nesmíte nechat ujít! Kromě toho pro Vás místní hotely, restaurace, hospůdky či bary připravily prvotřídní silvestrovské menu z českých, ale i zahraničních specialit. Svůj silvestrovský program můžete ještě obohatit o tématickou prohlídku města, která Vám přiblíží vánoční obyčeje a příběhy, nebo silvestrovským koncertem.

Dne 31. prosince se uskuteční od 15:00 v hotelu Bellevue Slavnostní silvestrovský koncert s Melodií, kde se můžete zaposlouchat do skladeb Mozarta, Gounoda, Ryby a dalších, ale také si můžete poslechnout moravské lidové písně. Nový rok můžete přivítat Novoročním koncertem, který se koná 1. ledna od 16:00 v hotelu The Old Inn. Zazní hudba Vivaldiho, Mozarta, Dvořáka, Bacha a dalších. Českokrumlovská muzea a galerie Vás určitě také s radostí přivítají.

 

Silvestr v Českém Krumlově