Turista

Přijeďte snít na českokrumlovskou točnu!

V pátek 12. srpna 2011 se před českokrumlovskou točnu vrací taneční burleska Sen noci svatojánské v choreografii Attily Egerháziho. Toto představení je výjimečné svojí lyrickou hravostí a vyniká nad jinými kouzelným spojením jedinečného prostředí zámecké zahrady, pohádkového příběhu, slavné hudby a především tanečního umění... To vše dodává letnímu Snu noci svatojánské nebývalou romantickou atmosféru, kterou jinde než před otáčivým hledištěm nezažijete.

Otáčivé hlediště - Sen noci svatojánské       Otáčivé hlediště - Sen noci svatojánské

Shakespearův komediální příběh získal v nové sezóně nový světelný design a změny nastaly i v obsazení několika rolí. Lindu Schneiderovou, která se chystá na svoji životní roli - roli maminky - vystřídají v úloze Titanie Světlana Mládková a Nikol Šneiderová, které si ji vyzkoušely již na prknech DK Metropol během uplynulé divadelní sezóny. Nově si roli Titanie vyzkouší i Cristina Porres Mormeneo. Jako Demetrius se vedle Viktora Svidró představí Šimon Kubáň, roli Hippolyty převezme Naďa Kabelová a jako Thesea uvidíte Jaroslava Kukrála.

Stejně jako v loňském roce i letos vypomohou baletu JD mladí tanečníci z Tanečního centra Praha - Patrik Čermák a Jakub Liška v rolích athénských řemeslníků. V roli Víly se představí Natálie Housková, která v nadcházející sezóně posílí baletní soubor coby jeho nová stálá členka.

Snový balet na hudbu Felixe Mendelssohna-Batholdyho bude na Otáčivém hledišti  k vidění po pět večerů až do 16. srpna vždy od 21 hodin. Vstupenky k zakoupení v Infocentru Český Krumlov a tradičních předprodejích.