Aktuality > 2016

Mimořádný vlak Josef Seidel: České Budějovice - Lipno nad Vltavou

Letošní mimořádný vlak pojede z Českých Budějovic na Lipno v sobotu 27. srpna 2016. Poveze fotografie Josefa Seidela z Horního Dvořiště, Rožmberka, Vyššího Brodu, Loučovic a obcí okolo přehrady Lipno. Také novou knihu Lipno - krajina pod hladinou.

Seidelovský vlak Zvláštní motorový vlak pojede z Českých Budějovic, přes Horní Dvořiště, Vyšší Brod, Loučovice až do stanice Lipno nad Vltavou. Projížďka Seidelovským vlakem nabízí jedinečnou možnost prohlédnout si zvětšené fotografie Josefa Seidela z míst, kudy projíždí vlak, a dozvědět se mnoho zajímavého.

V Horním Dvořišti se můžete těšit na zajímavé informace o historii této pohraniční stanice. Poté bude vlak pokračovat do Vyššího Brodu, kde je plánovaná společná procházka na náměstí. V Loučovicích budete moci zavzpomínat na slavné papírny a ve stanici Lipno nad Vltavou poté vyslechnout vzpomínky pamětníka stavby přehrady a přednosty stanice pana Zemana. Současně zde proběhne také autogramiáda nové knihy Lipno – krajina pod hladinou.

Z Lipna nad Vltavou je pro návštěvníky připravena navíc další projížďka, a to autobusem a převozem na Frýdavu, při které specialista na historické fotografie z Musea Fotoateliér Seidel, pan Petr Hudičák, povypráví o zmizelé krajině. Odjezd zpět ze stanice Lipono nad Vltavou je naplánovaný na 15:27 hod.

 

Více informací o projížďce Seidelovským vlakem naleznete zde.