Aktuality > 2009

Slavnosti pětilisté růže oživí město Český Krumlov

 

Ve dnech 19. - 21.6. se město Český Krumlov přenese zpět ve své historii. Ulicemi se rozezní středověká hudba, rozveselovat vás budou rozverní kejklíři a narazíte i na šermíře. Jedinečnou atmosféru dokreslí stánky trhovců a rušná taverna. To vše můžete prožít v rámci renesančního festivalu  Slavnosti pětilisté růže.

Hlavní scény na náměstí Svornosti a v zahradách pivovaru Eggenberg nabídnou v pátečním programu kromě kejklířů, bubeníků, rytířů či pohádek i koncert oblíbené českokrumlovské kapely Papouškovo sirotci.

děti zahrada S5LR pivovarská zahrada

V sobotu  centrem města projde historický kostýmovaný průvod, ve kterém můžete vidět významné postavy z dějin Českého Krumlova od nejstarších Vítkovců po Schwarzenberky. Průvod doplní rytíři na koních, šermířské a vojenské jednotky, bubeníci a spousty dalších postav. Letos poprvé můžete v průvodu zahlédnout i jedinečné postavy Maškarního sálu Státního hradu a zámku Český Krumlov.  Součástí sobotního programu je také rytířský turnaj, ve kterém můžete obdivovat šermířské dovednosti rytířů. Večer pak město rozzáří Noc ohně spojená s působivým ohňovým průvodem. Jedinečnost tohoto průvodu dokreslí lampióny různých druhů a velikostí. Slavnostním vrcholem večera bude koncert skupiny Spirituál kvintet a slavnostní ohňostroj.

průvod noc ohně

V nedělním programu vás jistě zaujme průvod na živé šachy a originální partie živých šachů na šachovnici 12x12 metrů. Kromě toho je pro vás připraven další zajímavý program složený z hudby, tance a divadla.

Po celou dobu slavností můžete navštívit rozmanitý historický trh na I. zámeckém nádvoří. Můžete zde ochutnat řadu specialit ze současné gastronomie, ale také zakusit gastronomii dob minulých. Zakoupit si zde mimo jiné můžete tradiční řemeslné výrobky, originální šperky, historické oblečení či zbraně.

Páteční a nedělní vstupné na slavnosti je zdarma. V sobotu je vstup na slavnosti zpoplatněn. Více informací naleznete na www.ckrumlov.cz/slavnosti2009

SLAVNOSTNÍ ČESKÝ KRUMLOV SE TĚŠÍ NA VAŠI NÁVŠTĚVU!

Slavnosti pětilisté růže trh Slavnosti pětilisté růže občerstvení