Aktuality > 2010

Pestrobarevný podzim v Českém Krumlově

Český Krumlov se zahalil do pestrobarevných podzimních barev, na řece Vltavě už utichlo vodácké veselí a turistů v uličkách ubylo. Českokrumlovská muzea a galerie však návštěvníky stále vítají a z nabídky různorodých akcí si jistě vybere každý.

Festival barokních umění První říjnový víkend vás zavede do dob dávno minulých, do období baroka. Hudbu, ale i tanec tohoto období přináší Festival barokních umění (1. - 3. 10.). Těšit se můžete na novodobou světovou premiéru barokní opery v působivém prostředí zámeckého barokního divadla, na barokní tance v podání souboru Hof-Dantzer a varhanní manité.

Opět po roce zavítá do Českého Krumlova filmový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví - Ekofilm (4. - 10. 10.). Téma, které letošní ročník provází, je biodiverzita. Své moderátorské dovednosti na festivalu, stejně jako v předchozích dvou letech, předvede Jaroslav Dušek. Do soutěžní přehlídky postoupilo celkem 61 titulů z desítek zemí světa. Ale Ekofilm, to nejsou jenom filmy, ale také řada setkání se zajímavými hosty, semináře, besedy, výstavy, koncerty, divadelní představení a jiné doprovodné akce. V Českém Krumlově vás čeká divadelní představení Svět toltéků, koncert skupiny YoYo Band s Richardem Tesaříkem a další.

Krumlovský vodácký maraton Vodácká sezóna už dospěla ke svému konci a je třeba se s ní rozloučit, jak se patří - Krumlovským vodáckým maratonem (9. 10.). Profesionálové, ale i amatérští sportovci a milovníci vodních sportů se vrhají do vltavských vod a s plným nasazením bojují o prvenství v největším říčním maratonu v České republice. Nejen sport však patří k tomuto závodnímu klání. V zahradě pivovaru Eggenberg jsou připraveny hry a soutěže pro děti a také zábavná divadelní a hudební představení.  

Vydejte se na procházku českokrumlovskými dějinami! První část výstavy Příběh města Český Krumlov je již k vidění v Regionálním muzeu. Tato část výstavy připomíná radostné i stinné události města v období od nejstarších dob do roku 1945. Nejen dokumenty, ale i fotografie a obrazy vám přiblíží příběh, jež napsali a prožili obyvatelé Českého Krumlova.
Využijte také jedinečné příležitosti a navštivte výstavu v Egon Schiele Art Centru, která je věnována 120. výročí narození Egona Schieleho a potrvá do konce října. Na výstavě uvidíte originály tohoto významného expresionisty, včetně děl ze soukromých sbírek, která doposud nebyla vystavována.

Příznivce hudby jistě potěší množství koncertů. Na koncert Jana Rejžka zavítejte do divadelního klubu Ántré (19. 10.), koncert první dámy českého soulu, Marie Rottrové, se skupinou Neřež rozezní zámeckou jízdárnu (21. 10.) a nebudou chybět ani koncerty žáků ZUŠ (14. 10., 16. 10. a 26. 10.).