Aktuality > 2014

Krumlovské podzimní recitály 2014, IV. ročník

Organizátoři IV. ročníku hudebního festivalu Krumlovské podzimní recitály pro své posluchače pro letošek opět připravili pestrý program. Během pěti koncertů konajících se v měsíci listopadu každý sobotní večer uslyšíme nejen hudbu klasickou, ale na své si přijdou například i milovníci jazzu a na festivalu vůbec poprvé i šansonu. Koncerty budou probíhat na dvou místech, a to v renesančním sále Vlašského dvora v Dlouhé ulici a v židovské Synagoze v ulici Za soudem.

Festival bude zahájen právě v Synagoze dne 1. listopadu v 19.00 hodin koncertem jednoho z nejvýznamnějších současných českých houslistů a výraznou osobností české hudební scény panem Jaroslavem Svěceným. Na klavír ho bude doprovázet Václav Mácha, který se na počátku své kariéry ve svých 15 letech stal nejmladším posluchačem Hudební fakulty Akademie muzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Moravce.

Druhý koncert festivalu se bude konat 8. listopadu v renesančním sále Vlašského dvora v Dlouhé ulici a představí se na něm v hobojovém a klavírním recitálu Jana Kopicová (hoboj) a Dita Eiseltová (klavír). Posluchači se mohou těšit na program složený ze skladeb A. Vivaldiho, B. Martinů, C. Saint - Saënse a R. Schumanna.

Třetím koncertem festivalu bude 15. listopadu ve Vlašském dvoře vystoupení hudebního jazzové tria složeného z multiinstrumentalisty L. Maliny, klavíristy m. Nejtka a kontrabasisty T. Lišky. V podání těchto nadaných umělců zaznějí jazzové skladby jejich vlastní tvorby a za zmínku jistě stojí, že si posluchači budou moci v komorním prostředí vychutnat na koncertech tohoto žánru celkem netradiční banjo.

Festival bude svým čtvrtým koncertem pokračovat dne 22. listopadu v Synagoze a příznivci se tentokrát mohou těšit na vystoupení jedinečného Doležalova Kvarteta. Doležalovo kvarteto je souborem mladé generace hudebníků, kteří ovšem přímo navazují na dlouhou tradici české kvartetní školy. Do programu budou zařazeny skladby L. van Beethovena, J. Haydna a J. Brahmse.

Závěrečný koncert Krumlovských podzimních recitálů v českokrumlovské Synagoze bude dne 29. listopadu patřit šansonu. Český Krumlov vůbec poprvé se svým vystoupením navštíví Chantal Poullain-Polívková se šansonovým projektem za doprovodu kapely saxofonisty Štěpána Markoviče. Dále ji bude na kontrabas doprovázet Vítek Švec a na klavír Ondřej Kabrna.

Začátky všech koncertů jsou v 19.00 hodin. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v Infocentru na náměstí Svornosti. Vstupné na koncerty ve dnech 8., 15. a 22. listopadu činí 200,- Kč, ve dnech 1. a 29. listopadu 280,- Kč.

Pořadatelé se již těší na setkání s příznivci kvalitní hudby a podrobné informace k festivalu IV. ročníku Krumlovských podzimních recitálů připravili na www.krumlovskerecitaly.cz.

Program:

Krumlovské podzimní recitály

Jaroslav Svěcený s klavírním doprovodem: 1. 11. 2014

Hobojový recitál s klavírním doprovodem v podání Jany Kopicové a Dity Eiseltové: 8. 11. 2014

Michal Nejtek & Luboš Malina & Tomáš Liška: 15. 11. 2014

Doležalovo kvarteto: 22. 11. 2014

Chantal Poullain-Polívková: 29. 11. 2014