Aktuality > 2012

Rallye Český Krumlov 2012

Letošní jubilejní 40. ročník populární Rallye Český Krumlov opět přivítá široké startovní pole a to díky třem soutěžím, ve kterých budou startující posádky soutěžit. Vše se odehraje v pátek 25. a v sobotu 26. května.

Rallye Český Krumlov V rámci Mediasport MMČR a FIA Evropského poháru se představí kompletní domácí soutěžní špička v čele se sedminásobným absolutním vítězem Rallye Český Krumlov Romanem Krestou z Adell Mogul Racing týmu, proti kterému nastoupí dosavadní lídr národního šampionátu a letos u nás neporažený tovární jezdec Jan Kopecký reprezentující Škodu Motorsport.

Svá další letošní klání si v Krumlově odjedou také všechny vypsané poháry, již osvědčené Citroën Racing Trophy CZ a Ropro Clio R3 Czech Trophy 2012 i premiérový Česká pojišťovna Škoda Fabia R2 Cup. V rámci mistrovské soutěže historických automobilů pořadatelé z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a ČK motorsport očekávají zajímavé startovní pole sestavené z kompletní domácí špičky, okořeněné zajímavými posádkami ze zahraničí.

Rallye Český Krumlov Do třetice se všichni příznivci českokrumlovské soutěže mohou těšit na další ročník Rallye Legend Show, představující zajímavé soutěžní vozy minulosti v soutěžním, nikoliv však závodním tempu.

Letošní novinkou bude polokruhová rychlostní zkouška na Lipně v samém závěru rallye. Spojení rychlostní zkoušky a servisu vybízí k aktivně strávenému odpoledni na Lipně. Diváci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program. Ani letos nebude chybět úspěšná soutěž zmenšených, rádiem řízených „rally" modelů v měřítku 1:10 - 2. RC Rallye Český Krumlov. Uskuteční se v sobotu 26. května 2012 na českobudějovickém výstavišti. Po odjetí všech rychlostních zkoušek se účastníci přemístí do Jelení zahrady v Českém Krumlově, kde bude umístěno závěrečné uzavřené parkoviště. Třešničkou na dortu pak bude vyhlášení výsledků s předáním pohárů a cen pro nejúspěšnější účastníky, které se bude konat přímo na cílové rampě 40. Rallye Český Krumlov v Jelení zahradě.

Zdroj: 40. Rallye Český Krumlov © 2012

Informace o uzavírkách naleznete na tomto odkazu.

Mapka Rallye 2012