Aktuality > 2010

Rallye Český Krumlov 2010

Po roční pauze opět zaburácí na Českokrumlovsku a Českobudějovicku motory soutěžních speciálů v rámci 38. ročníku Rallye Český Krumlov. Rallye Český krumlov má za sebou bohatou a úspěšnou historii, na kterou stále navazuje.

21.a 22. května se mají příznivci této motoristické disciplíny opravdu na co těšit. Popularita Rallye Český Krumlov je opět zárukou účasti velkého počtu startujících posádek, který je vůbec jeden z nejvyšších v rámci šampionátu. Na tradičně obtížné a technické trati rychlostních zkoušek se řada špičkových pilotů představí s tou nejmodernější technikou, se kterou lze v národních šampionátech závodit.
Dalším tahákem je zařazení 38. Rallye Český Krumlov vedle FIA Evropského poháru také mezi podniky Mitropa Cupu. Zahraniční účastníci tohoto evropského seriálu budou zcela určitě velmi kvalitním zpestřením startovní listiny.
Nesmíme zapomenout ani na historické automobily. Jejich piloti si to opět na Rallye Český Krumlov rozdají o body. A jako perličku znovu českokrumlovské rallye přivítá na startu skvosty rallye minulých let, které se představí v rámci populární Rallye Legend Show.
Tratě rychlostních zkoušek zůstaly až na několik detailů bez výrazných změn, včetně důrazu na kvalitní bezpečnostní zabezpečení, důkladné vymezení diváckých a zakázaných míst.

Soutěž odstartuje v pátek 21. května tradiční diváckou superspeciálkou na českobudějovickém výstavišti, kde budou po celou dobu mít soutěžící posádky servisní zázemí. Po slavnostním startu v Jelení zahradě v Českém Krumlově zamíří soutěžní posádky na tradiční rychlostní zkoušky. Dvoudenní boje o sekundy na tratích testů Přídolí, Kohout-Sv.Jan, Malonty, Rožmitál a Slavkov, vyvrcholí v sobotu 22. května večer slavnostním vyhlášením výsledků na cílové rampě v Jelení zahradě v Českém Krumlově.

Více informací naleznete na www.rallyekrumlov.cz

Rallye Český Krumlov

 

Rallye Český Krumlov

 

Rallye Český Krumlov