Aktuality > 2017

V Českém Krumlově sklidí panenskou úrodu vinné révy

Historicky první sklizeň panenské úrody vinné révy z krumlovské vinice v klášterní zahradě na Tramínu se v pátek 22. září 2017 od 14:00 hod. uskuteční v Českém Krumlově. O obnovení tradice pěstování vinné révy v Českém Krumlově se před třemi lety postarali zakladatelé Festivalu vína Český Krumlov, kteří právě v klášterní zahradě vysadili prvních 50 hlav hybridní odrůdy Solaris.

Festival vína Český Krumlov Krumlovští vinaři očekávají, že letos sklidí zhruba padesát kilogramů Solarisu. Panenská sklizeň je v životě každého vinohradu jedinečný neopakovatelný svátek, který je vždy spojen s malou slavností jak, co se týče sběru, tak vlastního uvedení vína. Jak bude sklizeň probíhat na první obnovené viničce na Tramínu, se můžete přijít podívat v pátek 22. září od 14:00 hod. do klášterní zahrady.

Festival vína Český Krumlov®: Krumlovská vinice

Panenská úroda, která v těchto dnech dozrála v krumlovské vinici Na Tramínu, by v letošním roce mohla naplnit až 50 lahví. Poslední měření moštoměrem na vinici na Tramínu slibuje vydařenou úrodu a ukazuje, že cukernatost se blíží až úrovni pozdního sběru. Dlouhodobá péče zakladatelů Festivalu vína Český Krumlov o vinice v Krumlově se tak určitě vyplatila. Péče, kterou vinné révě v Českém Krumlově věnují krumlovští vinaři, vychází z principu biovinařství, kdy se snaží o maximálně šetrný přístup bez použití radikálních chemických zásahů. Pro budoucí krumlovské víno jsou již od loňského roku připraveny etikety, na jejichž vzniku se podíleli studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově. 

První krumlovská sklizeň vinné révy symbolicky připomene blížící se šestý ročník Festivalu vína Český Krumlov, který bude zahájen v pátek 20. října a který slibuje opět nejednu vinařskou lahůdku. Více k Festivalu vína Český Krumlov na www.festivalvinack.cz.