Aktuality > 2010

Výstava Příběh města Český Krumlov

Příběh města Český Krumlov Přijměte pozvání na procházku dějinami města Český Krumlov.
Rozsahem i obsahem doposud největší výstava Regionálního muzea vám připomene radostné i stinné události města a nahlédnout můžete také do dobové lékárny, školní třídy nebo prodejny.

Příběh Českého Krumlova se začal psát již v době prehistorické a přes středověk pokračoval až k významnému milníku - 2. srpnu roku 1309. Právě v tento den stvrdil Jindřich I. z Rožmberka svou pečetí listinu, ve které je Český Krumlov poprvé nazván městem. Nevelká, latinsky psaná listina tak má pro Český Krumlov velký význam a vy máte jedinečnou příležitost zhlédnout originál listiny na výstavě v Regionálním muzeu.
Kromě této pergamenové listiny si však na výstavě můžete prohlédnout přes 80 dalších mimořádně cenných originálních listin a archivních dokumentů. Dokumenty, mezi kterými naleznete listiny Petra Voka, Marie Terezie nebo Rudolfa II., doslova dýchají historií.  

Nejen dokumenty, ale i fotografie a obrazy vám přiblíží příběh, jež napsali a prožili obyvatelé Českého Krumlova. Poznáte, jak se během několika staletí změnila tvář města a proměnily uličky a domy, které ve městě stojí dodnes. Během prohlídky výstavy zavítáte mimo jiné také do lékárny, školy, pánského pokoje či prodejny kávy. Návrat do historie umocní zachovaný dobový nábytek, množství zajímavých nástrojů a pomůcek.    

Výstava Příběh města Český Krumlov potěší nejen milovníky historie, ale i ty, kteří chtějí zavzpomínat nebo poznat „životní příběh" jednoho z nejkrásnějších měst.

První část výstavy, tj. období od nejstarší historie města do roku 1945, byla otevřena 23. 9. 2010.
Druhá část výstavy, mapující období od konce 2. světové války až do současnosti, bude otevřena 23. února 2011.
Obě části výstavy budou k vidění až do konce roku 2011.

Více o výstavě Příběh města Český Krumlov

Fotogalerie z vernisáže

Listina Jindřicha I. z Rožmberka z roku 1309, ve které je Český Krumlov poprvé označen jako město      Výstava Příběh města Český Krumlov

Podpořeno      Logo - CzechTourism, 400px     Jihočeský kraj