Aktuality > 2012

Poklady Fotoateliéru Seidel

Po tři večery, na něž letos v létě připadnou úplňky, bude mimořádně otevřené i Museum Fotoateliér Seidel (MFS) v Českém Krumlově. Návštěvníkům se tím naskytne vzácná příležitost prohlédnout si tuto památku s výkladem kostýmovaných průvodců a v dobovém osvětlení, které jí dodá jedinečnou atmosféru.

Poklady Fotoateliéru Seidel Ve večerní náladě ještě více vynikne silný příběh domu, jehož ozdobou je autenticky dochovaný fotoateliér. Památka je jen minimálně osvětlena a má své mihotavé kouzlo. Průvodci nespěchají a návštěvníci jsou pozornější a otevřenější. Mají tedy větší příležitost vcítit se do osudů lidí, kteří zde žili, pracovali nebo se tu nechávali vyfotografovat.

K muzeu patří i krásné zahrady, které budou při pěkném počasí centrem dění. Organizátoři na úplněk připraví přímo v zahradách muzea noční projekci nejvzácnějších fotografií ze Seidelovy sbírky. Projekce zavede diváky nejen do Krumlova před staletím, ale také na Šumavu a další místa, z nichž mnohá dnes už zcela změnila svou tvář.

„Poklady Fotoateliéru Seidel" jsou připraveny na úterý 3. července, čtvrtek 2. srpna a pátek 31. srpna, a to v čase od 20:30 do 23:00 hodin. Jednotlivé prohlídky začnou ve 20:30, 21:00, 21:30 a 22:00, vždy potrvají necelou hodinu. Muzeum je nabízí jak v českém, tak v německém a anglickém jazyce. Vzhledem k omezené kapacitě je vhodné se předem objednat na internetových stránkách www.seidel.cz, emailu info@seidel.cz nebo na telefonu 380 712 354.

Za vstupenku na prohlídku muzea spojenou s promítáním zaplatí dospělí 150 Kč, studenti 105 Kč a děti od 6 do 15 let 75 Kč. Kdo si bude chtít vychutnat jenom noc v zahradě s projekcí Seidelových fotografií, bude ho vstup stát 50 Kč. Více informací a možnosti rezervace najdou zájemci na adrese www.seidel.cz/uplnek.

Přijměte pozvání a prožijte krásný letní večer s nádechem nostalgie.

 Poklady Fotoateliéru Seidel - noční prohlídky za letního úplňku Poklady Fotoateliéru Seidel - noční prohlídky za letního úplňku Poklady Fotoateliéru Seidel - noční prohlídky za letního úplňku

Poklady Fotoateliéru Seidel - noční prohlídky za letního úplňku Poklady Fotoateliéru Seidel - noční prohlídky za letního úplňku Poklady Fotoateliéru Seidel - noční prohlídky za letního úplňku