Aktuality > 2015

KRUMLOVSKÉ PODZIMNÍ RECITÁLY 2015

5 KONCERTŮ. 4 PĚVKYNĚ ZA DOPROVODU UMĚLCŮ Z 5 ZEMÍ SVĚTA.

Krumlovské podzimní recitály Krumlovské podzimní recitály představí v letošním V. ročníku v Českém Krumlově kromě jiných interpretů hned tři operní divy světového formátu. Krom operních árií v doprovodu kytary, klavíru nebo smyčcového kvarteta se však můžete těšit i na tvorbu alternativnějšího žánru. Hudba rozezní prostory českokrumlovské židovské synagogy nebo renesanční sál Vlašsského Dvora v Dlouhé ulici každý sobotní večer od 19:00 hodin od 31. října do 28. listopadu.

Festival letos zahájí svůj program recitálem v podání dua mezzosopranistky Chaazi Levíček, na klavír ji bude doprovázet manžel Jiří Levíček. O druhé listopadové sobotě budou mít posluchači možnost poslechnout si smyčcové kvarteto Zeiher Quartett, který doprovodí sopranistku Anke Hájkovou - Enders. Renesanční sál Vlašského Dvora v Dlouhé ulici přivítá Duo Teres, které tvoří Lucia Kopsová - housle a Tomáš Honěk - kytara.

Alternativnější žánr v rámci Krumlovských podzimních recitálů bude zastoupen v podání Ivy Bittové a Čikori quartem. Závěrečný večer bude patřit světoznámé sopranistce Gabriele Beňačkové, kterou na kytaru doprovodí neméně známý a slavný kytarový virtuóz Lubomír Brabec.

Předprodej vstupenek v Infocentru Český Krumlov na náměstí Svornosti.

www.ckrumlov.cz/podzimnirecitaly2015