Aktuality > 2009

Krátkodobé parkování na Parkovišti P2-Pod poštou od 1.11. již od 5 Kč za hodinu

Českokrumlovský rozvojový fond, provozovatel městského parkovacího systému, provedl k prvému listopadu drobnou úpravu ceníku parkovného, kterou jistě přivítají všichni krátkodobí návštěvníci centra města. Změna se týká Parkoviště P2-Pod poštou, kde je od listopadu hodinová sazba parkovného v prvních dvou hodinách stání pouze pět korun, namísto dosavadních dvaceti korun. Dvacetikorunou je zpoplatněna až třetí a další hodina stání. Pro krátkodobé zaparkování v těsné blízkosti centra je tak nyní parkoviště pod poštou pro běžné zákazníky bez parkovací karty nejvýhodnější volbou. Dvouhodinové zaparkování přijde na deset korun.

Důvodem této cenové nabídky je snaha „odlehčit“ zpoplatněným parkovacím stáním na parkovišti „U Luny“ a „U polikliniky“, která jsou stále častěji plně obsazená a která jsou z nemalé části využívána i zákazníky, kteří navštěvují centrum města.

Levněji mohou v blízkosti centra parkovat již pouze držitelé tzv. „bodové parkovací karty“, která umožňuje pohodlně parkovat na parkovištích: „P1-Jelenka1“, „P2-Pod poštou“ a „P3-Městský park“ v „nekomerčním čase“, tj. v době od 14,30 do 10,00 hodin, za pouhé dvě koruny na hodinu. Od 10,00 do 14,30 hodin činí hodinové parkovné 25 Kč. Bodovou kartu je možné si zakoupit v Infocentru na Náměstí Svornosti. Její cena je 200 Kč. V pořizovací ceně karty je stokorunový parkovací kredit, který je možný po jeho využití „dokupovat“ přímo na pokladně kteréhokoliv z uvedených parkovišť.

Pro úplnost informací o zákaznicky nejvýhodnějších možnostech krátkodobého parkování v blízkosti centra je třeba uvést, že všechny tři výše jmenovaná bezobslužná parkoviště umožňují bezplatný vjezd a parkování po dobu dvaceti minut.

Přehled o všech parkovacích produktech a službách a jejich aktuálních cenách je možné nalézt na webových stránkách města www.ckrumlov.cz/parking a rovněž v sídle provozovatele na tel. čísle 380 711 429 v pracovních dnech od 8 do 16 hodiny.