Aktuality > 2017

Pes baskervillský už potřetí na Otáčivém hledišti

Hrou Pes baskervillský zahájilo letošní sezonu Otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Na programu má letos celkem 91 představení. Stejně jako v minulých letech láká na nové inscenace, ale také osvědčená představení na této unikátní experimentální scéně.

Otáčivé hlediště Český Krumlov Novinkou letní sezony 2017 bude baletní inscenace choreografa Libora Vaculíka s použitím hudby F. Schuberta a P. Vaskse Valmont. Světoznámý příběh románu psaného v dopisech Nebezpečné známosti převedl do tanečního jazyka choreograf Libor Vaculík pro Národní divadlo v Praze v roce 2014. V premiéře před Otáčivým hledištěm Český Krumlov ho bude uvádět baletní soubor Jihočeského divadla od 26. do 30. července 2017.

Novou operní premiérou před Otáčivým hledištěm Český Krumlov pro rok 2017 bude inscenace jedné z nejznámějších a nejhranějších oper G. Verdiho Trubadúr pod taktovkou Maria De Rose a v režii Tomáše Studeného. Opera byla zkomponovaná podle Gutiérrezova dramatu El trovador a je zasazena do severního Španělska na počátku 15. století. Opera zazní v italském originále a v mezinárodním pěveckém obsazení. Celkem se odehraje 8 představení od 14. do 22. července 2017.

Pes baskervillský, detektivní komedie autorů Petra Zelenky a Olgy Šubrtové, se už potřetí vrací před Otáčivé hlediště Český Krumlov. V hlavní roli se opět představí Karel Roden v alternaci s Jiřím Suchým z Tábora, nově i s Pavlem Oubramem. Odehraje se 16 představení od 7. do 24. června 2017. Autoři této divadelní adaptace se nechali inspirovat případem nejslavnějšího románového detektiva Sherlocka Holmese. Inscenace je napsaná přímo pro krumlovské plenérové divadlo a její režisér Petr Zelenka a dramaturgyně Olga Šubrtová na ní autorsky pracovali více než jeden rok. Výsledná adaptace je sedmou verzí prvního společného díla. Pro režiséra Zelenku je práce na této komedii první zkušeností na českokrumlovské točně.

Před točnu se letos rovněž vrátí slavné dílo renesančního básníka Giovanniho Boccaccia - komedie Dekameron od autorů Martina Glasera a Olgy Šubrtové a v novém obsazení i rodinná pohádková akční komedie Zdeňka Jecelína Pták Ohnivák a lišák Zorro. Diváci uvidí také oblíbené tituly Ženy Jindřicha VIII.Rusalka a Příhody lišky Bystroušky.

Předprodej vstupenek v Infocentru Český Krumlov nebo v pokladně Jihočeského divadla.

PROGRAM V ROCE 2017