Aktuality > 2019

74. výročí konce II. světové války v Českém Krumlově

Ve dnech 3. a 4. května 2019 proběhnou v Českém Krumlově oslavy konce druhé světové války. Obyvatelé i návštěvníci města tak mohou uctít památku účastníků II. světové války.

Již v pátek odpoledne od 16.00 hod. si mohou zájemci v Pivovarských zahradách prohlédnout vojenskou techniku a ukázky táborů z první a druhé světové války.

Oslavy začnou v sobotu v 11.00 hod. na náměstí Svornosti, kde si pietním aktem připomeneme oběti a hrdiny druhé světové války. Za přítomnosti představitelů města a významných hostů budou položeny květiny k pamětní desce československých válečných letců z českokrumlovského regionu. Ve 14.30 hod. vypukne v Pivovarských zahradách rekonstrukce bitvy o Český Krumlov. K vidění bude historická vojenská technika a vojenské ležení.

Poté se program opět přesune na náměstí Svornosti, kde bude kulturní program pokračovat v rytmu swingu. V 16 hodin vystoupí Swingový orchestr a Dechový orchestr Základní umělecké školy Český Krumlov a od 18 hodin si budeme moct poslechnout blues-rockovou kapelu Bryce & Mr. Me. Od 19 hodin jste srdečně zváni do Hotelu Růže na slavnostní koncert s číší vína s názvem Swing pomáhal vyhrát válku v podání Swing Tria Avalon.

Podrobný program naleznete na www.ckrumlov.info/oslavyosvobozeni

Fotogalerie předchozích ročníků