Občan > Aktuality > 2012

Upozornění zdravotně postiženým občanům

aktualizováno 29.08.2012

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Český Krumlov tímto upozorňuje zdravotně postižené občany, kteří jsou držiteli průkazu ZTP s výjimkou postižených úplnou nebo praktickou hluchotou, nebo průkazu ZTP/P a mají k tomuto průkazu uvedeným odborem vydáno zvláštní označení na motorové vozidlo (modré označení se znakem vozíčkáře s označením AA a pětimístné číslo) na následující skutečnost:

- zvláštní označení typu AA na motorové vozidlo je platné pouze do 31. 12. 2012 a je nutné jej do uvedeného data vyměnit za nový typ, a to parkovací průkaz, který lze používat v rámci celé Evropské unie.

Výměna zvláštního označení:

  • výměnu zvláštního označení motorového vozidla pro osobu těžce zdravotně postiženou provádí Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu, pracoviště Kaplická 439, Český Krumlov, tel. 380 766 404;
  • k výměně je nutné předložit občanský průkaz, průkaz ZTP nebo ZTP/P, původně vydané zvláštní označení motorového vozidla a 1 ks fotografie aktuální podoby držitele zvláštního označení.

U nezletilých osob je nutné předložit rodný list. U osob, které byly zbaveny způsobilosti k právním úkonům, doklad o ustanovení opatrovníka.

Upozorňujeme, že je nutná osobní účast osoby, u které dochází k uvedené výměně.
Osobní účast se nevyžaduje pouze u osob nezletilých, nebo zbavených způsobilosti k právním úkonům.

Doporučujeme občanům, aby k výměně zvláštního označení využívali úředních hodin a to :

PO, ST: 7.30 - 11.00 a 12.00 - 17.00

ÚT, ČT, PÁ: 7.30 - 8.30

Nabádáme důrazně všechny občany, kterých se výměna zvláštního označení motorového vozidla týká, aby nenechávali jeho výměnu až na konec roku 2012. Vyhnou se tak zbytečnému stresu a dlouhému čekání ve frontách.

S případnými dotazy se prosím obracejte na pracovníky Odboru sociálních věcí a zdravotnictví, viz kontaky na stránce Odboru zde.