Aktuality > 2015

Otáčivé hlediště 2015

V letošním roce láká Jihočeské divadlo na nové inscenace, ale také osvědčená představení před unikátním otáčivým hledištěm.

Činohra uvede novinku Pes baskervillský - detektivní komedii A. C. Doylea, kterou bude režírovat významný český dramatik, režisér a scénárista Petr Zelenka. Dále se vrátí oblíbená romantická komedie Tři mušketýři a slavná komedie Sluha dvou pánů v režii Jiřího Menzela.

Po letech se také vrací před Otáčivé hlediště Český Krumlov jeden z nejkrásnějších a nejznámějších klasických baletních příběhů P. I. Čajkovského Labutí jezero, tentokrát v nové choreografii šéfa baletu Jihočeského divadla Attily Egerháziho.

Operní soubor také připraví novinku - jednu z nejznámějších světových oper Carmen Georgese Bizeta. Před Otáčivým hledištěm zazní poprvé ve francouzském originále s mezinárodním pěveckým obsazením, v hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Jany Kališové. Po loňské úspěšné premiéře Rusalky se můžete těšit na dalších šest představení v srpnu 2015.

Malé divadlo chystá na rok 2015 novou dobrodružnou fantasy komedii Baron Prášil v režii Zdeňka Jecelína o nejslavnějším lháři všech dob.

PROGRAM


Otáčivé hlediště          Otáčivé hlediště - Sluha dvou pánů