Aktuality > 2010

Český Krumlov získal dvě prestižní ocenění za cestovní ruch

V rámci 19. ročníku veletrhu cestovního ruchu Holiday World, během kterého byly vyhlášeny i dvě čtenářské ankety, a to časopisu Travel in the Czech Republic a časopisu TTG Travel. Významná ocenění v těchto anketách získal i Český Krumlov - v obou anketách obsadil třetí místo.

Časopis Travel in the Czech republic je prestižní česko-anglický průvodce, který čtenářům představuje Českou republiku jako atraktivní destinaci cestovního ruchu. Věnuje se českému kulturnímu a přírodnímu dědictví, historii ale také současnosti. V pátém ročníku ankety tohoto časopisu vybíralo přes 2 400 čtenářů Nejatraktivnější místo České republiky pro rok 2010. Po roční přestávce se na první místo ankety vrátila Praha, na druhém místě se skončila Třeboň, za kterou následoval Český Krumlov.

Časopis TTG Travel je určen odborníkům z cestovního ruchu a ve světě má již dlouholetou tradici. Profesionálové v cestovním ruchu sami v sedmnácti kategoriích nominovali ty společnosti a partnery, které v České republice považují za nejlepší a se kterými se jim nejlépe spolupracuje. Český Krumlov obsadil bronzovou příčku v kategorii „Turistický region, oblast či město, kde jste se setkali s nejlepší kvalitou přijetí". Na první místo umístili čtenáři kraj Jižní Morava a na druhé místo Prahu. V anketě hlasovalo přibližně 1000 odborníků.

Obě ocenění dokumentují, že se město Český Krumlov stále drží mezi těmi nejlepšími, ať už z pohledu samotných turistů, či profesionálů v cestovním ruchu.

 

Ocenění Travel in the Czech Republic    Cena Travel in the Czech Republic      Ocenění TTG Travel