Aktuality > 2011

 

Noc s Rožmberky

V sobotu 5. listopadu budete mít jedinečnou příležitost nahlédnout do doby a života Rožmberků. Divadelní klub Českokrumlovská scéna, sdružení PRORADOST, městské divadlo Český Krumlov a mnozí další připravili na tento den bohatý kulturní program. Společně vzpomeneme na pana Petra Voka, posledního vladaře rudé pětilisté růže, který zemřel před 400 lety.        

Příběhy Petra Voka Městské divadlo nabídne hned dvě inscenace známé ze Slavností pětilisté růže, které režíroval František Zborník. Od 15 hodin mohou návštěvníci shlédnout komedii „Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka". Druhý úspěšný příběh ze života Rožmberků ponese název „Příběhy Petra Voka aneb Movie Star 16. století žije!". Ten se rozehraje od 16.30 hodin opět v městském divadle. Vstupné zdarma. Rezervace místenek nutná.     

Do ulic nás v 17.30 zavede další program - speciální prohlídka města Dávní svědkové. Poutavý výklad průvodců představí autentická místa z doby posledních Rožmberků a jejich historii. Nevšední atmosféru dotvoří večerní osvětlení zámku.

V 8 hodin večer se roztočí Otáčivé hlediště a staneme se zde svědky šachového souboje Petra Voka a velitele Pasovských žoldnéřů. Bát se ale nemusíte. Souboj bude protentokrát zábavný, protože se budou pošťuchovat živé šachové figurky na šachovnici o velikosti 12 x 12 metrů.

Po šachovém klání nás čeká slavnostní zakončení vzpomínkového dne, které se odehraje na řece Vltavě. V 9 hodin večer se Vám naskytne jedinečný pohled ze zámecké terasy nebo Plášťového mostu.   

Více informací na www.ckrumlov.cz/noc_s_rozmberky.

Rezervace vstupenek na vstupenky@ckrumlov.cz, www.ckrumlov.cz/tickets nebo prostřednictvím Infocentra.