Aktuality > 2014

První květnový víkend s vůní benzínu a příjezdem vojska

První květnový víkend ovládnou Český Krumlov automobily luxusní, historické a závodní.

Pátek - sobota 2. - 3. května

RALLYE ČESKÝ KRUMLOV

Rallye Český Krumlov 2010

Ferrari klub Österreich

Rok se s rokem sešel a fanoušci, soutěžící i pořadatelé znovu odpočítávají dny zbývající do startu Rallye Český Krumlov. V letošním roce se pojede již 42. ročník historicky druhé nejstarší tuzemské soutěže.

Soutěž je opět zařazena do FIA European Rally Trophy s druhým nejvyšším koeficientem 3, Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally a Mistrovství České republiky v rally historických automobilů. Součástí doprovodného programu navíc bude 8. Rallye Legend Show, 3. New Energies Rallye Český Krumlov a 4. RC Rallye Český Krumlov.

Pátek 2. května, náměstí Svornosti, 11.30 - 13.00 hodin

FERRARI KLUB ÖSTERREICH

Do města se sjedou účastnící srazu rakouského Ferrari klubu a dorazí přibližně 30 luxusních vozů značek Ferrari, Lamborghini, Aston Martin apod., která budou vystavena během poledne na náměstí Svornosti.

Sobota 3. května

OSLAVY OSVOBOZENÍ ČESKÉHO KRUMLOVA

Během první květnové soboty si Český Krumlov připomene 69. výročí osvobození města americkými vojsky, ke kterému došlo v roce 1945. Součástí akce budou ukázky dobové válečné situace za simulace použití historických zbraní, vozidel a vojáků v dobových uniformách válčících stran. Na náměstí Svornosti proběhne ukázka předání správy města do českých rukou a přehlídka bojové techniky. V pivovarských zahradách pak proběhne ukázka bitvy za použití historických zbraní, vozidel a pěchoty.