Aktuality > 2010

Město mnoha tváří

Architektonická krása a atmosféra města vás doslova vtáhnou do dob dávno minulých. Na nádherné renesanční fasády nebo malebná zákoutí totiž narazíte na každém kroku. A pohled na honosnou zámeckou věž, která se tyčí nad rozlehlým zámeckým komplexem, vám jednoduše učaruje.

Státní hrad a zámek Český Krumlov láká nejen milovníky historie, ale také ty, kteří se chtějí ponořit do vyprávění průvodců a nahlédnout do skvostných i ponurých místností a poznat jejich příběhy. Unikátnost hradu a zámku ještě podtrhuje jedinečně zachované barokní divadlo, kde můžete obdivovat umění a zručnost starých mistrů - kulisy, dekorace, jevištní techniku, ale také kostýmy.

V zámeckém areálu však narazíte i na umění současných výtvarníků. Na IV. nádvoří vás přivítá Mezinárodní galerie výtvarného umění a na II. nádvoří zase Galerie české kultury. Český Krumlov, město s nesmírným půvabem a sílou, ohromilo i kontroverzního malíře Egona Schieleho. Od narození tohoto umělce letos uplyne 120 let a při této výjimečné příležitosti přichystalo Egon Schiele Art Centrum ojedinělou výstavu. Budete si zde moci prohlédnout Schieleho obrazy z celého světa, i ty, které ještě nikdy nebyly vystavovány. Město bylo inspirací i místním fotografům, Josefu a Františku Seidlovým. Jejich fotografie z 19. století, které zachycují nejen město, ale i jeho okolí, najdete v Museu Fotoateliér Seidel. V muzeu vás dále čeká řada dochovaných fotoaparátů, dobová fotokomora či původně zařízený byt.

Galerie české kultury      Egon Schiele      Museum Fotoateliér Seidel

V Českém Krumlově toho však zažijete mnohem víc - důlním vláček se svezete do podzemí grafitového dolu, v pivovaru Eggenberg odhalíte tajemství přípravy českého piva a nejen děti rády navštíví příbytek loutkáře v Pohádkovém domě, Muzeum marionet nebo jiná zajímavá muzea. Regionální muzeum připomene výstavou Příběh města Český Krumlov loňské oslavy 700. výročí města. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost vidět originál listiny Jindřicha I. z Rožmberka, kde je Český Krumlov poprvé označen jako město, a také další písemné památky, kroniky či mapy.

Kromě toho žije město během celého roku pestrým životem - šlechta oslavuje honosné město, městem i zámkem se line hudba různých žánrů, na jevišti barokního divadla ale i před otáčivým hledištěm se odehrávají dávné příběhy. 

Grafitový důl    Slavnosti pětilisté růže    Koloběžky

I aktivní tvář Českého Krumlova stojí za poznání. Neváhejte a vyražte za krásami okolní přírody pěšky, na kole a nebo na koloběžce. Zamířit můžete třeba na Kleť, nejvyšší vrchol CHKO Blanský les, odkud se vám naskytne mimořádný pohled do krajiny. Řeka Vltava, která se klikatí celým městem, doslova láká k vodním radovánkám. Na vodu vyrazte v kánoi nebo na voru a nechte se příjemně unášet proudem. Užít si můžete i romantickou projížďku na koních nebo zábavnou jízdu na čtyřkolkách. Den můžete strávit na golfovém greenu nebo tenisovém kurtu a o sport nebudete ochuzeni ani při nepříznivém počasí. Navštivte krytý plavecký bazén, fitness nebo si zahrajte bowling či kuželky.

Snad každý člověk, různých zájmů i stáří, může v tomto kouzelném městě a okolí najít něco pro sebe. Český Krumlov je městem mnoha tváří a zážitků...Poznejte je všechny!

Speciální nabídka: pobytový balíček "Město mnoha tváří"