Aktuality > 2020

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov má nový termín

29. ročník tradičního mezinárodního hudebního festivalu, který se v Českém Krumlově koná již od roku 1992, bude kvůli mimořádným opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru přesunut na nový termín. Plánované datum nyní připadá na 18. 9.-3. 10. 2020. Jedna z nejvýznamnějších hudebních kulturních akcí v České republice zprostředkuje návštěvníkům především významné tuzemské pěvce, instrumentální sólisty, orchestry a komorní soubory.

Mezinárodní hudební festival, jenž proslul především vytříbeným programem složeným ze světových umělců klasické hudby, bude přesunut na nový termín z původního data 17. 7.- 8. 8. 2020. Pořadatelé se tak rozhodli v souvislosti s pandemií koronaviru. Od možnosti zrušení festivalu odstoupili, a i přes absenci zahraničních hostujících interpretů uspořádají festival v novém termínu 18. 9.- 3. 10. 2020.

Festival, který za dobu svého trvání zprostředkoval návštěvníkům Českého Krumlova již 526 koncertů a představení, bude probíhat v novém termínu s ohledem na vládní opatření. "Naším největším přáním je zachovat tradici festivalu a jeho jedinečnou atmosféru, kterou jsme měli možnost udržovat a rozvíjet po celých 28 let. Nicméně zdraví návštěvníků, umělců a zaměstnanců je naší hlavní prioritou a uvědomujeme si, že přesunutí data konání je nezbytné. Rádi bychom však tímto krokem podpořili v této tíživé situaci nejen české umělce, ale i město Český Krumlov," komentuje situaci prezident festivalu Jaromír Boháč.

Pořadatelé festivalu, na kterém vystoupilo již více než 12 tisíc umělců ze 40 zemí světa, nyní pracují na úpravách akce tak, aby mohl proběhnout v co nejkomfortnějších podmínkách. Účast na festivalu v novém podzimním termínu již potvrdili vynikající čeští interpreti a tělesa. Mezi účinkujícími se letos objeví například jeden z nejvýznamnějších českých tenoristů Pavel Černoch, houslový virtuos Pavel Šporcl, klavírista Ivo Kahánek, violoncellista Jiří Bárta nebo kytarista Štěpán Rak. Z českých orchestrů přijala pozvání Česká filharmonie v čele se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem, PKF - Prague Philharmonia, Jihočeská filharmonie, Severočeská filharmonie Teplice nebo Filharmonie Bohuslava Martinů. Z komorních souborů můžeme jmenovat například Bennewitzovo kvarteto nebo Musica Florea. Z českých dirigentů se postupně představí Leoš Svárovský, Jaroslav Kyzlink, Jan Kučera, Marek Štryncl nebo Vojtěch Spurný.

Z důvodu uzavření hranic byli pořadatelé festivalu nuceni zrušit vystoupení všech zahraničních interpretů, zrušen je také koncert Symphonic Dance Music.

Podrobnosti k jednotlivým koncertům a jejich nová data budou pořadatelé festivalu postupně zveřejňovat na webových stránkách www.festivalkrumlov.cz. Detailní informace ke vstupenkám zveřejní pořadatelé do 4. 5. 2020.

 

FOTOGALERIE PŘEDCHOZÍCH ROČNÍKŮ