Aktuality > 2016

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2017

Mezi 14. červencem a 5. srpnem 2017 nabídne Mezinárodní hudební festival Český Krumlov celkem 19 koncertů, na nichž vystoupí špičkoví hudební umělci. Dominantou MHF ČK je tradičně jeho zahajovací operní galakoncert, který bude tentokrát patřit dokonce dvěma operním hvězdám - okouzlující sopranistce Angele Gheorghiu a sympatickému tenoristovi Ramónu Vargasovi. Doprovodí je PKF - Prague Philharmonia pod vedením Leoše Svárovského.

Juan Diego Flórez - Symfonický orchestr Českého rozhlasu - MHF 2016

Z velkých osobností klasické hudby se na 26. festivalovém ročníku představí například violoncellista Mischa Maisky, jež vyniká stylem legendárních virtuosů - velkým tónem a velkými gesty (spolu s ním vystoupí mladá čínská klavíristka Shiran Wang). Dále Julian Rachlin, který patří nepochybně mezi současnou houslovou i violovou špičku, pro něhož je dokonalá technika zcela samozřejmá, a který navíc velký zájem vzbuzuje i jako dirigent (spolu s ním vystoupí mladá kanadská violistka Sarah McElravy).

Filmová hudba - MHF 2016 Festival vzdá rovněž poctu několika umělcům, jejichž výročí si v roce 2017 připomínáme. 450. výročí narození skladatele Claudia Monteverdiho uctí Cappella Mariana koncertem z jeho tvorby, a hold jednomu z nejvýznamnějších trumpetistů 20. století, Maurici Andrému, vzdají trumpetista Marek Zvolánek a varhaník Pavel Svoboda. Vystoupí rovněž houslista Bohuslav Matoušek s komorním orchestrem Virtuosi Pragenses, violoncellista Petr Nouzovský společně s kytaristkou Miriam Rodriguez Brüllovou v programu s názvem „Après un rêve", dále peruánský kytarista Jesús Castro Balbi nebo sopranistka Marcela Cerno s Janoska Ensemble, také mnohá komorní a symfonická tělesa, jako jsou Škampovo kvarteto, Smetanovo trio či soubor patřící k předním světovým interpretům středověké duchovní hudby Schola Gregoriana Pragensis, Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením Manuela Hernández-Silvy, Jihočeská filharmonie pod taktovkou Jana Talicha nebo Severočeská filharmonie Teplice. V podání renomovaných sólistů - Aga Mikolaj, Dana Beth Miller, Zach Borichevsky a Oleg Tsibulko, Českého filharmonického sboru Brno, Filharmonie Bohuslava Martinů a dirigenta Stanislava Vavřínka zazní Verdiho Messa da Requiem, dílo, jehož každé provedení je vždy svátkem a zároveň hlubokým obohacením.

Bravo Broadway - MHF 2016 Festival však nabídne i osvěžující populární žánry: Rendez-vous s francouzským šansonem v podání Radky Fišarové, Irský večer se skupinou Altan (s ochutnávkou Irské whisky) nebo americký muzikál v programu „Bravo Broadway" v autentickém podání broadwayských muzikálových hvězd Chloe Lowery, Capathii Jenkins, Roba Evana, Hugha Panara a dirigenta Randalla Craiga Fleischera.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2017, stejně jako v loňském roce, otevře své brány vedle již tradičních festivalových lokací, jako jsou Pivovarská zahrada, Zahrada Kooperativy, Zámecká jízdárna a Maškarní sál, také na dalších atraktivních místech Českého Krumlova - např. v Klášterním kostele Božího těla nebo v Zámecké zahradě, v níž se uskuteční závěrečný komponovaný večer s titulem „Noc barokních mistrů", na němž vystoupí soubor Barocco sempre giovane se sólovým trumpetistou Markem Zvolánkem, a který bude zakončen slavnostním ohňostrojem.

Zažijte spojení krásných melodií s magickou atmosférou Českého Krumlova při 26. ročníku MHF Český Krumlov 2017!

Předprodej vstupenek v Infocentru Český Krumlov. 

PROGRAM 2017

FOTOGALERIE PŘEDCHOZÍCH ROČNÍKŮ