Aktuality > 2016

Mezinárodní hudební festival nabídne epilog: Brazilský večer

Závěrečný týden 25. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu přinesl hned dvě vystoupení fenomenálního trumpetisty Arturo Sandovala, který vystoupil jak v klasickém koncertním programu tak jako vynikající jazzman. Jubilejní ročník festivalu pak v sobotu 6. srpna v Pivovarské zahradě zakončilo velkolepé provedení díla Carmina Burana.

Mezinárodní hudební festival Světoznámá kantáta Carmina Burana inspirovaná motivy ze stejnojmenné středověké sbírky náboženských, satirických, milostných a pijáckých písní a básní sklízí od svého prvního provedení v roce 1937 úspěchy po celém světě a postupně se stala díky své originalitě a osobitosti jednou z nejhranějších skladeb 20. století. Monumentální dílo Carla Orffa na závěr 25. ročníku MHF Český Krumlov provedl Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením Petra Vronského, pěveckými sólisty byli sopranistka Natalia Roman, kontratenorista Roger O. Isaacs a barytonista Audun Iversen. Zazpíval též Kühnův smíšený sbor a Kühnův dětský sbor. Na 170 účinkujících na scéně sklidilo bouřlivé ovace.

V pátek 12. srpna festival nabídne epilog: Brazilský večer. Připraven je karnevalový průvod městem, který začíná v 19:30 hod. na náměstí Svornosti, a po něm od 20:00 hod. následuje program s hudbou, tancem a kulinářskými specialitami v Pivovarské zahradě. Celým večerem bude provázet temperamentní, energií nabitá hudba v latinskoamerickém stylu v podání kapely Carisma. Vynikající hudebníci a zpěvačky z Latinské Ameriky představí bohatý repertoár od tradičních kubánských skladeb přes hity typu Gipsy Kings až po známé a populární latino skladby. Písně zazní jak v tradičním provedení, tak i s příměsí dalších moderních stylů.

MHF: Brazilský večer

K večeru v latinskoamerickém stylu neodmyslitelně patří i tanec. Skupina Tradición předvede oblíbené tance, např. kubánskou salsu, brazilskou sambu, argentinské tango nebo tanec merengue původem z Dominikánské republiky. Tradición má ve svém repertoáru širokou škálu choreografií, obohacených autentickými kostýmy přímo z kolébky karnevalu Ria de Janeira nebo z dílny nejslavnějšího světového kabaretu Tropicana v Havaně. Sambu se návštěvníci Brazilského večera budou moci od profesionálních tanečníků sami naučit, připravena je totiž i škola samby. Součástí večera bude rovněž strhující bubenická show orchestru Tam Tam Batucada, doplněná tanečními čísly. Bubeníci a perkusisté zahrají karnevalovou sambu z oblastí Rio de Janeiro a Bahia, ale připomenou také rytmy z celé jižní Ameriky, Kuby i Afriky - samba reggae, samba batucada, maracatú, timbalada, rumba, afrosamba aj.

Brazilský večer nabídne kromě hudby a tance i tamní kulinářské speciality: brazilské národní jídlo feijoada - dušené hovězí a vepřové maso s černými fazolemi a pikantní klobáskou, dále hovězí grilovaný pupek, brazilské grilované kuře supreme podávané s kukuřičkou a další dobroty. K tomu se budou podávat jihoamerická vína či míchané nápoje. Připraveny jsou tedy zážitky všeho druhu a na své si přijdou milovníci latinskoamerických rytmů i exotického jídla a pití.

Předprodej vstupenek: Infocentrum Český Krumlov.

Více na www.ckrumlov.cz/mhf

Fotogalerie