Aktuality > 2015

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2015

Sumi Jo, MHF ČK

Festival nabídne celkem 13 koncertů. Programovou dominantou MHF je jako vždy jeho zahajovací operní galakoncert, který bude tentokrát patřit sopranistce Sumi Jo a jejímu hostu, kterým je italský tenorista Danilo Formaggia. Doprovodí je rezidenční těleso festivalu - Symfonický orchestr Českého rozhlasu, diriguje Petr Vronský. Sumi Jo se zároveň stane tváří letošního ročníku.

Dále festival nabídne celkem čtyři koncerty v Zámecké jízdárně - symfonický koncert Moravské filharmonie Olomouc pod dirigentskou taktovkou Manuela Hernández-Silvy, vystoupení ikony české houslové školy Václava Hudečka s klavíristou Janem Simonem a Jihočeskou komorní filharmonií pod vedením Vojtěcha Spurného, koncert jednoho z nejžádanějších českých umělců, houslového virtuosa Pavla Šporcla taktéž s Jihočeskou komorní filharmonií a dirigentem Janem Talichem, a závěrečný koncert představí úspěšné Pavel Šporcl, MHF ČK sólisty nejmladší interpretační generace. Příležitost na něm dostanou laureáti prestižních mezinárodních hudebních soutěží, houslisté Jan Mráček a Ji Man Wee z Jižní Koreje, kteří vystoupí za doprovodu Jihočeské kom. filharmonie a pod vedením Tomáše Braunera.

Na programu 24. festivalového ročníku je také pět koncertů v rámci tradiční komorní řady. V Maškarním sále zámku se představí kytarista Lubomír Brabec a soubory Trio Thalia, Barocco sempre giovane a Muchovo kvarteto s hudebním mimem Vladimírem Kulíškem. Program MHF nezapomene ani na dobově poučenou interpretaci barokní hudby v podání souboru Musica Florea s kontratenoristou Rogerem O. Isaacsem.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov Do atmosféry letních koncertů patří rovněž večery, při nichž hudba přesahuje úzce vymezené hranice. A tak i letošní program nabídne tři lahůdky těchto hudebních směrů pod širým nebem. V překrásném prostředí Zahrady Kooperativy proběhne koncert „Tango Argentino" v podání Escualo Quintet. MHF Český Krumlov pokračuje v představování světového muzikálového repertoáru v originálním provedení. Trojice vynikajících amerických zpěváků svým koncertem v Pivovarské zahradě za doprovodu Severočeské filharmonie diváky přenese na prkna broadwayských divadelních scén do třpytivého světa amerických muzikálů. Jedná se o výtečné zpěváky - Debbie Gravitte, Capathia Jenkins a Hugh Panaro, kteří jsou hvězdami Broadwaye zvládající nejtěžší role muzikálového oboru. V Krumlově představí program s názvem "James Bond Music a světové muzikály". Připraven je též tradiční hudebně - gastronomický večer, tentokrát v kubánském duchu.

 

www.ckrumlov.cz/mhf2015