Aktuality > 2014

MHF - Koncerty tohoto týdne

Tento týden přinese dva komorní koncerty v Maškarním sále zámku. Ve středu 6. srpna vystoupí harfistka Jana Boušková ve společném programu s korejskou flétnistkou Jae-A Yoo, ve čtvrtek 7. srpna se uskuteční klavírní koncert tureckých sester-dvojčat Ferhan a Ferzan Önderových, které zahrají Dvořákovy Slovanské tance pro klavír na čtyři ruce. Mimořádným zážitkem bude také koncert violoncellistky Natalie Gutman, která patří k nejváženějším a nejvíce oceňovaným hudebníkům na světě. Natalia Gutman, kterou posluchači i kritici často nazývají „královnou violoncella", vystoupí 8. srpna v Zámecké jízdárně společně s vynikajícím mezinárodně obsazeným bavorským ansámblem Kammerphilharmonie dacapo München pod vedením dirigenta Franze Schottkyho.

České muzikály - MHF 2014 Sobotní večer bude patřit muzikálu. Špičky pražských muzikálových scén Bára Basiková, Ilona Csáková, Leona Machálková, Petr Kolář, Jan Kříž, Václav Noid Bárta a Pavel Vítek zazpívají nejpopulárnější melodie z českých muzikálů a hudebních filmů jako jsou Dracula, Hamlet, Kdyby tisíc klarinetů, Starci na chmelu a mnohé další. Koncert bude poctou českým skladatelům a textařům, jejichž dílo patří ke klenotům domácí muzikálové produkce. Dramaturgie je zaměřena na muzikály několika dekád, od šedesátých let minulého století až po současnost. Koncert Pocta českým muzikálům se koná 9. srpna v Pivovarské zahradě, sólisty doprovodí Festivalový orchestr pod vedením Kryštofa Marka. Večer bude moderovat Roman Vojtek.

Na neděli 10. srpna je připraveno Dětské odpoledne v rytmu energie, které se koná již počtvrté. Přichystány jsou písničky a soutěže o ceny, workshopy, malování na obličej, vzdělávací program misePlus+ a mnoho dalších atrakcí. Dětským odpolednem provede Zdeněk Podhůrský. Se svým písničkovým pořadem vystoupí Míša Dolinová, připraven je i zábavný program skupiny „Vosa jede". Dětské odpoledne v rytmu energie pořádá MHF Český Krumlov ve spolupráci s oficiálním partnerem festivalu, energetickou skupinou E.ON.