Aktuality > 2011

Pátý víkend na Mezinárodním hudebním festivalu zavítá do Argentiny a na Slovensko

Oddechový pátý blok koncertů 20. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov přinese v pátek 12. srpna setkání s argentinským tangem na večeru nazvaném Tango Soirée, které se uskuteční od 20 hod. v Zahradě Kooperativy. V sobotu 13. srpna bude pokračovat tradice hudebně-gastronomických národních večerů Slovenským večerem, který proběhne od 20 hod. v Pivovarské zahradě.

TANGO SOIRÉE

Mezinárodní hudební festival - TANGO SOIRÉE Druhou exotickou zemí, kam se po Španělsku a představení flamenca v rámci svého programu MHF Český Krumlov vypraví, bude Argentina a hudební a taneční styl argentinského tanga, který pochází z konce 19. století ze dvou velkých přístavů oblasti Río de la Plata. V podání Trio Accordo ve složení Pavel Hůla - housle, Petr Paulů - kytara, Pavel Horák - akordeon a bandoneon a manželů Pokorných - tanec zazní v pátek 12. srpna na Tango Soirée v Zahradě Kooperativy tanga, habanery a milongy 19. a 20. století z pera G. Bizeta, I. Albénize, G. M. Rodriqueze, A. G. Villoldy, W. Porschmanna, A. Piazzolly aj. Večer s argentinskou hudbou bude doprovázen i ochutnávkou argentinských vín.

SLOVENSKÝ VEČER S LÚČNICÍ A ŽBIRKOU

Mezinárodní hudební festival - M. Žbirka MHF Český Krumlov bude pokračovat i v populární tradici národních hudebně-gastronomických večerů, které představují národní kulturu jednotlivých zemí. V letošním roce bylo vybráno sousední Slovensko, jehož bohatou hudební a taneční kulturu v sobotu 13. srpna představí vynikající umělecký soubor Lúčnica - vrchol slovenského folklóru a tanečního umění. Taneční soubor doprovodí profesionální orchestr Zlaté husle. Uměleckým vedoucím Lučnice je prof. Štefan Nosáľ. Jinou stránku slovenské kultury pak v druhé půli programu představí populární zpěvák, skladatel, textař a hudebník Miro Žbirka.