Aktuality > 2011

Mezinárodní hudební festival již za měsíc

Mzinárodní hudební festival Český Krumlov - Plácido Domingo Za necelý měsíc bude zahájen jubilejní 20. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, který má připravenu pestrou programovou nabídku složenou z klasické hudby, opery, muzikálu, jazzu a world music. 20 festivalových dní nabídne 15 koncertů různých žánrů a 6 operních představení, na nichž se představí 3 symfonické orchestry, 11 komorních orchestrů a souborů a na 3 desítky umělců z celého světa. Tváří festivalu se při této příležitosti stala jedna z nejvýznamnějších osobností nejen operní historie, španělský tenorista, dirigent a organizátor hudebního života Plácido Domingo, jehož vystoupením oslavy vyvrcholí dne 20. srpna. 20. ročník festivalu bude probíhat od 15. července do 20. srpna 2011 na pěti různých místech v Českém Krumlově.

Po dlouhých jednáních je konečně znám rámcový program galakoncertu „Krále opery" v Českém Krumlově. Plácido Domingo zazpívá árie z oper Le Cid Giacoma Meyerbeera, Andrea Chenier Umberta Giordana či Othella Giuseppe Verdiho. V druhé polovině koncertu zazní v Domingově podání ukázky z Lehárových operet Země úsměvu a Veselá vdova a zarzuel Torroby a Sorozábala Maravilla, Liusa Fernanda nebo La tabernera del Puerto. Ana María Martínez se zhostí partů Rusalky, La Wally či Desdemony v Othellovi. V operetní polovině zazní ukázky z Kalmánovy Čardášové princezny, Lecuonovy zarzuely Maria la O a Lunovy El niño judio. Symfonický orchestr Českého rozhlasu, který je rezidenčním tělesem festivalu, koncert uvede předehrou k Prodané nevěstě Bedřicha Smetany a v orchestrálních číslech zazní i tvorba Antonína Dvořáka. Změna programu vyhrazena!

Poslední aktivní pěvec ze Třech tenorů, uznávaný dirigent i umělecký ředitel dvou amerických operních domů vystoupí na koncertu pod širým nebem, který se uskuteční poslední festivalový den od 20:00 v prostorách P2 - City parking. Plácida Dominga a jeho pěveckou partnerku, vynikající portorickou lyrickou sopranistku Anu Maríu Martínez doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu za řízení proslulého dirigenta Eugena Kohna. Vstupenky k zakoupení zde.

V průměru zbývá k dnešnímu dni na koncerty 20. ročníku MHF Český Krumlov přibližně 40 % volné kapacity k prodeji. K dostání jsou vstupenky na všechny koncerty festivalu s výjimkou menších koncertů v Maškarním sále, jako je např. vystoupení Ivana Ženatého a Talichova komorního orchestru dne 19. srpna. Na koncerty největších hvězd Ramóna Vargase (15. 7.) a Plácida Dominga (20. 8.) je stále možné vstupenky zakoupit. Aktuálně je v prodejním systému cca 100 vstupenek na zahajovací koncert s Ramónem Vargasem a 800 vstupenek na závěrečný slavnostní galakoncert Plácida Dominga. V prodeji jsou rovněž vstupenky na stání na oba koncerty. Upozorňujeme, že v případě galakoncertu Plácida Dominga dojde ještě k jedné změně nastavení cenových pásem, a to s platností od 1. srpna. Na včasném nákupu vstupenek je tedy možné stále ušetřit.

zdroj: Mezinárodní hudební festival Český Krumlov