Aktuality > 2009

Český Krumlov 2010 - José Cura a Macbeth

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Významnou kulturní událostí, která již neodmyslitelně patří k Českému Krumlovu, je bezesporu Mezinárodní hudební festival. Jde o unikátní festival, který je jedinečný nejen díky pěveckým hvězdám, které se ho účastní, ale také díky impozantnímu a magickému prostředí města Český Krumlov. Hudba zní jak v zámeckých nebo církevních prostorách, tak pod širým nebem v pivovarských zahradách nebo v zahradě zámecké. Hudba se line celým městem a každý rok přiláká posluchače ze všech koutů světa. Z programu si jistě vybere každý podle svého gusta, jelikož pestrá nabídka hudebních žánrů, orchestrů a sólistů z domova i zahraničí je určena širokému okruhu milovníků hudby.

Již dnes je příprava dalšího, 19. ročníku festivalu v plném proudu. Mezinárodní hudební festival se bude konat v termínu
16. července - 21. srpna 2010 a opět přinese posluchačům řadu nevšedních hudebních zážitků.
Celý festival zahájí světově proslulý tenorista argentinského původu - José Cura, jenž je kritiky označován za nástupce slavné trojice José Carreras, Plácido Domingo a Luciano Pavarotti a za jednoho z nejdokonalejších umělců své generace. Doprovodem mu bude In Hye Kim a Symfonický orchestr Českého rozhlasu v čele s dirigentem Mario De Rose.
Díky festivalu se také na jeden večer ocitneme na newyorské Broadway. V programu totiž nebude chybět proslulá Noc na Broadway, kde v podání sólistů Christiane Noll, Capahia Jenkins, Rob Evan zazní výběr ze čtyř nejslavnějších muzikálů: Phanthom of The Opera, West Side Story, Mamma Mia, Les Miserables.
Festival slavnostně zakončí hudba skladatele Čajkovského a Dvořáka v provedení houslisty Vadima Gluzmana a Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Uvedená vystoupení tvoří jen malý zlomek toho, co pro Vás Mezinárodní hudební festival v nadcházejícím roce chystá. Nenechte si proto ujít vrchol kulturního léta v Českém Krumlově a zarezervujte si své vstupenky včas!

 

Mezinárodní hudební festival srpen1         Mezinárodní hudební festival srpen2

Otáčivé hlediště 

Divadlo s nádhernými přírodními kulisami barokní zámecké zahrady. Divadlo, které Vás doslova „proveze" dějem. Divadlo pod hvězdami.

Navštivte představení, která se odehrávají před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově, a odnesete si nezapomenutelný zážitek. Opery, dramata či balet zde dostávají jedinečný ráz. Proto neváhejte a už nyní si rezervujte vstupenky na některé z připravovaných představení. Z rozmanité nabídky představení si jistě vyberete:

 - shakespearovské drama Macbeth (4. - 15.6., 17. - 22.8),

- oblíbená komedie Sluha dvou pánů (18.6. - 3.7.),

- romantická opera Čarostřelec (7. - 11.7., 24. - 29.8.),

- pohádkový balet Sen noci svatojánské (15. - 18.7.),

- Mozartova slavná opera Don Giovanni (23. - 28.7.),

- výpravná zbojnická legenda Robin Hood (30.7. - 15.8.).

Více informací naleznete na www.ckrumlov.cz/otacivehlediste.

Otáčivé hlediště v zahradě zámku Český Krumlov         Otáčivé hlediště v Českém Krumlově, představení před letohrádkem Bellarie