Aktuality > 2010

Mezinárodní hudební festival má ještě co nabídnout

Pavel Šporcl Mezinárodní hudební festival již letos představil řadu světových pěveckých hvězd, ale hudební jízda pokračuje. Těšit se ještě můžete na vystoupení legendárního houslisty Gidona Kremera, jenž patří mezi absolutní světovou špičku ve svém oboru a který do Českého Krumlova zavítá společně se svým orchestrem Kremerata Baltica, jehož je zakladatelem. Do jeho hluboce muzikální a technicky dokonalé interpretace se budete moci zaposlouchat na koncertu dne 31. července v Zámecké jízdárně.
Festival neopomene zahrát ani na tradiční národní struny a nabídne nejen svůdné hispánské rytmy, ale i labužnický zážitek v podobě gastronomických specialit přímo z temperamentního, slunného Mexika (7.8.). Temperament nebude chybět ani koncertu, jenž přinese netradiční spojení klasické houslové hry v podání našeho předního houslového virtuosa Pavla Šporcla a slovenské romské cimbálové kapely Romano Stilo (14.8.).
Hudební paletu dozdobí díla starých mistrů, která do Českého Krumlova přiveze soubor Octopus Pragensis (19.8.) a barokní hudbu českých klášterů představí Capella Regia Musicalis (8.8.).

Závěrečné hudebně-barevné tóny 19. ročníku festivalu rozezvučí dne 21. srpna Symfonický orchestr Českého rozhlasu, jehož taktovky se ujme Manuel Hernandez Silva. Na programu bude Čajkovského Houslový koncert D dur a Symfonie č. 8 zvaná Anglická od Antonína Dvořáka. Sólového partu se ujme významný izraelský houslista Vadim Gluzman.

Kompletní program Mezinárodního hudebnního festivalu

Soutěžte o vstupenky!

Fotogalerie letošních koncertů Mezinárodního hudebního festivalu 2010