Aktuality > 2010

Český Krumlov objektivem moderní historie

Fotografický příběh města v 19. a 20. století nejen na snímcích Josefa a Františka Seidela

Ve středu 21. září 2010 byla v Českém centru v Mnichově slavnostně zahájena fotografická výstava mapující příběh Českého Krumlova v 19. a 20. století. Výstava nabízí netradiční pohled na známé město a tvorbu jeho nejvýznamnějších fotografů - Františka a Josefa Seidla. Noblesa zaniklých časů prezentovaná v jejich fotografické tvorbě je stavěna do kontrastu se snímky z dob komunistických časů, kdy město zapadalo prachem a tiše chátralo pod rouškou zapomnění.

Výstava je v Mnichově k vidění do 29. 10. 2010 a to v pondělí - čtvrtek od 10.00 do 17.00 a v pátek od 10.00 do 16.00. V listopadu zavítá výstava do Českého centra ve Vídni a následovat budou i další zastavení.   

Partneři výstavy: Město Český Krumlov, Česká centra Mnichov a Vídeň, Museum Fotoateliér Seidel, Regionální muzeum Český Krumlov

Projekt byl realizován díky finanční podpoře programu Evropské unie Cíl 3 a Jihočeského kraje.

Občerstvení při vernisáži poskytl pivovar Eggenberg - děkujeme za podporu!

Museum Fotoateliér Seidel - výstava Mnichov Vernisáž výstavy Musea Fotoatelier Seidel "Český Krumlov objektivem moderní historie", České centrum Mnichov 21. září 2010 Museum Fotoateliér Seidel - výstava Mnichov

 

Cíl 3

Projekt Databanka společné historie Šumavy a Bavorského lesa - Muzeum Fotoateliér Seidel je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Cíl 3 Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2007-2013. Investice do vaší budoucnosti.